You are currently viewing Wymiana szybki w telefonie LG F70 (LG D315)

Wymiana szybki w telefonie LG F70 (LG D315)

Kolejna naprawa telefonu, którą chciałbym się dziś z Tobą podzielić, to wymiana szybki w telefonie LG F70 (LG D315). Sam proces wymiany szybki oceniam na średnio trudno. Jak zawsze w podobnych przypadkach najtrudniejszą kwestią był demontaż pękniętej szybki. Jako, że części w telefonach są coraz bardziej delikatne, wrażliwe na jakąkolwiek ingerencję, do pomyślnego zakończenia operacji usunięcia szybki oprócz umiejętności manualnych – potrzeba było dużo cierpliwości.

Wymiana szybki w telefonie LG F70 – krok po kroku

wymiana szybki w telefonie lg f70By wymienić szybkę w telefonie LG F70 (D315) niestety potrzeba rozkręcić prawie cały telefon. Wiąże się to z wymianą tzw. digitizera, czyli szybki, która odpowiada za funkcję dotyku w naszym telefonie. Stąd potrzeba włożyć w ten proces nieco czasu i dużo cierpliwości. „Rozbieranie” naszego telefonu rozpoczynamy od ściągnięcia tylnej klapki. Choć brak jakiegokolwiek w niej „wcięcia” (znanego choćby z telefonów marki Samsung) może wprawić w przerażenie i już na starcie zniechęcić, jednak jej demontaż nie jest tak skomplikowany. Najprościej zdejmowanie tylnej klapki rozpocząć od podważenia prawego czy lewego dolnego jej rogu.

Pod klapką znajdziemy baterię oraz plastikowy korpus osłaniający płytę główną telefonu. Jest on przykręcony do ramki telefonu kilkoma śrubkami krzyżakowymi. Dodatkowo, korpus jest przymocowany na plastikowych zatrzaskach. Po wyciągnięciu baterii można przystąpić do odkręcenia śrubek. Później pozostaje jego „wypięcie” ze wspomnianych właśnie zatrzasków. Proces ten można rozpocząć od któregoś z dolnych rogów ramki. Najlepiej użyć do tego tzw. piórka gitarowego, delikatnie ją podważając, kawałek po kawałku. W telefonie, który naprawiałem operacja ta nie sprawiła dużego problemu. Jak wspominałem wcześnie – potrzeba trochę czasu, ostrożności i cierpliwości.

wymiana-szybki-w-telefonie-lg-f70-widok-plyta-glownaPo zdjęciu plastikowego korpusu zobaczymy m.in. płytę główną. W górnej jej części znajduje się taśma z digitizera, po prawej stronie natomiast taśma z ekranu LCD. Mniej więcej w środkowej części telefonu znajduje się połączenie górnej części płyty głównej z dolną, odpowiedzialną m.in. za działanie wibracji czy dźwięk płynący z głośnika. Przed dokonaniem demontażu szybki, czyli tzw. digitizera, po wypięciu taśm (m.in. z dotyku i ekranu LCD), właśnie tę górną część płyty głównej wyciągnąłem z ramki, by w czasie procesu rozklejania pękniętej szybki nie uszkodzić tej płyty. Gdy już praktycznie została nam sama ramka telefonu można przystąpić do wymiany szybki w tym telefonie (LG F70).

Jak w każdym podobnym przypadku, w czasie demontażu rozbitej szybki potrzeba dużo ostrożności, cierpliwości, dokładności i… dużo ciepła. Oryginalny digitizer jest przymocowany dość solidnie do ramki, dlatego tym bardziej trzeba zachować dużą ostrożność. W moim odczuciu, w tym przypadku, lepiej rozpocząć odklejanie zbitej szybki od dołu.

Wymiana szybki w telefonie LG F70 – na finiszu

Wymiana szybki w telefonie LG F70 po zdemontowania tej starej, uszkodzonej nabierze teraz tempa. Jedyne co zostało to oczyszczenie ramki z resztki starego kleju oraz przygotowanie nowej szybki do zamontowania. Przed jej wklejeniem zalecam wcześniej ją przetestować. Po sprawdzeniu działania dotyku, w przypadku pozytywnego rezultatu, można przystąpić do wspomnianego montażu digitizera.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do komentowania.

Jeśli jesteś zainteresowany takimi tematami jak: wymiana szybki, wymiana baterii, wymiana tylnej klapki w Twoim telefonie, to koniecznie zajrzyj pod ten link: wymiana szybki, ekranu dotykowego, digitizera.

Dodaj komentarz