Krzysztof Kazberuk – dziennikarz obywatelski, poeta, tyszanin od urodzenia, zawodowo związany z motoryzacją, którą się interesuje. Jedną z jego licznych pasji jest promocja twórców amatorów, szczególnie tych jeszcze przed debiutem pisarzy, poetów. Pomysłodawca i twórca Tyskiej Strony Poezji (powstała na przełomie 2002/2003 r.) – strony internetowej poprzez którą mogą się promować autorzy ze swoją twórczością. W ramach jej działalności współorganizuje różne konkursy literackie chcąc w ten sposób twórczo pobudzić innych (m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym). Członek Grupy Poetyckiej „Orion”. Obok poezji inną z pasji, której poświęca dużo wolnego czasu jest informatyka. Szczególnie instalacja, konfiguracja i obsługa systemów rodziny „Microsoft” czy „Linux”, programów graficznych, oprogramowania biurowego i innych. Można śmiało powiedzieć, pomimo kilku semestrów spędzonych na studiach o tym kierunku, że jest typowym samoukiem. Dzięki posiadanym umiejętnościom szybko przyswaja nabytą wiedzę i chętnie sprawdza ją w praktyce. W ostatnich tygodniach szczególnie bliski stał się mu temat pozycjonowania stron internetowych.

Pomysłodawca i prowadzący audycji poetycko-muzycznych („Siła Emocji – spotkanie z poezją” w Radiu Judo oraz „Twój Pociąg do Poezji” w Waszym Radiu). W trakcie tych spotkań ze słuchaczami czas antenowy chętnie wypełniał szeroko pojętą muzyką alternatywną, rockiem, bluesem, poezją śpiewaną jak i twórczością amatorskich zespołów muzycznych, stawiających swoje pierwsze kroki.

U początku 2012 r. współorganizator, razem z serdecznym przyjacielem po piórze Łukaszem „Skorpion” Sarnowskim, Amatorskiej Twórczości Empirycznej, w czasie której każdy kto chciał mógł podzielić się swoją twórczości – bez względu czy pisał, grał na jakimś instrumencie czy malował.

21 lutego 2013 r. poprowadził wieczór autorski wrocławskiej poetyki Izabeli Moniki Bill połączony z recitalem Jadwigi Wyrwalec w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 w Bieruniu.

Organizator I Tyskiej Biesiady Poetyckiej, która odbyła się na Paprocanach 16 czerwca 2013 r. W czasie jej trwania zaprezentowało się tyskie środowisko artystyczne zrzeszone wokół serwisu poetyckiego „Tyska Strona Poezji” oraz Grupy Poetyckiej „Orion” z Tychów, działającej przy Klubie Osiedlowym „Orion” TSM „Oskard”.

Zawsze otwarty i gotowy do pomocy innym.

Jest również autorem tekstów dla portali: NOL Tychy, Wiadomości24.pl, Naszemiasto.pl, Media:RP.

Główne zainteresowania to: kultura (w szerokim znaczeniu tego słowa), sport (szczególnie rekreacyjnie na rowerze), informatyka, turystyka i fotografia.

Dumny tata dwóch uroczych synów 🙂

– Tyle szablonowej charakterystyki. Jestem przekonany, że bardziej dam się poznać podczas czytania moich przemyśleń, refleksji, sugestii.