You are currently viewing Mafia za darmo! Skąd pobrać?

Mafia za darmo! Skąd pobrać?

Zupełnie przez przypadek dowiedziałem się o tej promocji, dlatego chcę podzielić się tą niewiarygodną wiadomością również z Tobą, drogi Czytelniku. Tak! Mafia jest za darmo! Do pobrania na platformie Steam! Ta wyjątkowa oferta niestety nie trwa wiecznie. Tylko do 5 września, do godziny 19.00, gra Mafia jest za darmo.

Mafia za darmo. Pobierz ze Steam

Warto zauwązyć, że ta specjalna okazja cenowa, na tę kultową przecież grę, jest z okazji dwudziestolecia powstania pierwszej odsłony Mafii. Gry, w którą grało się z zapartym tchem. Niejednokrotnie do późnych godzin nocnych. Jest jednocześnie jedną z niewielu, w które grałem do samego końca. Przyciągała do siebie wszystkim: klimatem czasów, w których jest rozgrywana, grafiką, niezwykłą jak na tamte czasy, muzyką.Gdy już pobierzesz grę Mafia za darmo, która jest dostępna na platformie Steam, możesz napotkać na pewne problemy z jej uruchomieniem. Wszystko dlatego, że udostępniona jest pierwotna wersja gry, która pojawiła się 20 lat temu. Można było w nią grać nawet posiadając system Windows XP. W moim przypadku nie obyło się bez problemów, ale jak to mawiał klasyk: Za darmo, to uczciwa cena.

Mafia za darmo. Problem z uruchomieniem w systemie Windows 10

Jak już wspominałem, po pobraniu gry z serwisu Steam i jej pomyślnym zainstalowaniu w systemie Windows 10, gra nie chciała się uruchomić. Na całe szczęście nie jest to szczególnie trudny do rozwiązania problem. Co trzeba zrobić by móc zagrać w Mafię w systemie Windows 10? Oto kilka krótkich kroków, które poczyniłem:

  • Po pierwsze: trzeba skopiować plik LS3DF.dll z folderu z grą do katalogu C:\Windows\SysWOW64 (w przypadku systemu 64-bitowego).
  • Po drugie: musimy zrobić to uruchomić tzw. „launcher” gry, wybrać odpowiednie dla nas ustawienia i zapisać je.
  • Po trzecie: uruchamiamy wiersz poleceń z uprawnieniami administratora oraz kopiujemy odpowiednią dla swojego systemu linijkę:

dla systemu Windows x64:

REG COPY „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Illusion Softworks\Mafia” „HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Illusion Softworks\Mafia” /s /f

dla systemu Windows x86

REG COPY „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Illusion Softworks\Mafia” „HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Illusion Softworks\Mafia” /s /f

  • Po czwarte: wklejamy wybraną linijkę i potwierdzamy enterem.
  • Powinien się wyświetlić komunikat, że cała operacja zakończyła się pomyślnie. Pozostaje wtedy uruchomić grę.

 

Dodaj komentarz