You are currently viewing Domowe sposoby na karaluchy. Czy są skuteczne?

Domowe sposoby na karaluchy. Czy są skuteczne?

Zastanawiasz się czy domowe sposoby na karaluchy są skuteczne? Jaki środek na te insekty będzie efektywny i bezpieczny dla Twoich domowników? Czy w ogóle jest możliwe pozbycie się tych domowych intruzów bez użycia ciężkiej artylerii, jaką jest z pewnością chemiczny oprysk domu, przez wykwalifikowaną firmę?

Na szczęście TAK, to możliwe! Domowe sposoby na karaluchy mogą być niezwykle owocne! I to w niedługim czasie. W tym wpisie chciałbym pokazać Ci stosunkowo krótką, ale wymagającą drogę walki z „przesympatycznymi inaczej” karaluchami. Podjęte kroki, które opiszę, przyniosły pożądany efekt, czyli pozbycie się karaluchów dzięki domowym sposobom. Co chyba najistotniejsze – bez potrzeby wyprowadzania się z domu na kilka dni. Bez obawy o swoich najbliższych. Bez niepokoju o zdrowie domowych pupilów.

Skuteczne, domowe sposoby na karaluchy czyli wybór dobrego środka na karaluchy kluczem do sukcesu

Nim przejdę do przedstawienia Ci skutecznego, domowego sposobu na karaluchy, dzięki któremu pozbędziesz się tych owadów ze swojego domu czy mieszkania, chciałbym poruszyć kilka kwestii. Po pierwsze: „posiadanie” tych nieproszonych gości nie jest żadnym wstydem. Zatem, jeśli podczas nocnej drogi do kuchni lub łazienki, coś Ci śmignie przed oczami, to najwyższa pora działać. I nie tylko chodzi o teren swojego domu, mieszkania. Szczególnie w przypadku tego drugiego warto zewrzeć szyki razem ze współmieszkańcami, sąsiadami z bloku. Wtedy walka z karaluchami będzie o wiele bardziej skuteczniejsza.Nim przystąpisz na dobre do walki w skutecznym pozbyciu się karaluchów z domu, warto byś poznał jego przyzwyczajenia oraz to w jaki sposób się rozmnaża. Z tą podstawową wiedzą będzie Ci łatwiej zaplanować swoje ruchy. Zwróć uwagę na dwie kwestie: miejsce i czas, w których ten owad szczególnie jest aktywny. Idąc dalej tym torem – miej na uwadze dwie lokalizacje: (szczególnie) kuchnia i łazienka.

Z tą, choćby podstawową wiedzą, będziesz mógł o wiele łatwiej i bardziej precyzyjnie przygotować się na bój o czysty dom. Wybór dobrego, skutecznego środka na karaluchy to już połowa sukcesu. Poznanie jednak miejsc, które szczególnie intruz sobie upodobał i, w których się zadomowił, pozwoli Ci ze zwiększoną siłą uderzyć we wroga. Dzięki temu czas oczekiwania na pierwsze efekty będzie krótszy. W moim przypadku, już po pierwszych dniach, dało się odczuć różnicę.

Żel na karaluchy jako skuteczny, domowy sposób na karaluchy

Obecność tych owadów w Twoim domu wcale nie musi oznaczać Twojej w tym winy. Owszem, podobno zdarzają się przypadki przyniesienia ich do mieszkania wraz z zakupami. Ale np. w przypadku bloków mieszkalnych, źródłem pojawienia się intruzów może być, np. działający zsyp na śmieci. Osobnym tematem jest „uciążliwy sąsiad”.  Jeżeli jednak w czasie Twojej nocnej wędrówki do kuchni natkniesz się na nieproszonego gościa, np. fundującego sobie wycieczkę po kuchennym blacie lub ścianie, to najwyższy czas byś zaczął działać. Niestety, najprawdopodobniejszej Twoja kuchnia już jest dość mocno zainfekowana obecnością owadów. Ale nie zrażaj się. Pamiętaj, to Ty wyjdziesz zwycięsko z tej wojny. I to „tylko” dzięki domowym sposobom na karaluchy. Dyskretnie i nader skutecznie.

Przed przystąpieniem do ostatecznego ataku, warto zrobić rozeznanie i poszukać kryjówek, które szczególnie sobie upodobniły karaluchy. Zwróć uwagę na wszelkie szczeliny, np. pomiędzy szafkami, szafkami a blatem kuchennym. Musisz zajrzeć we wszystkie ciemne miejsce, np. za szafki kuchenne, zmywarkę. Jeśli masz możliwość wysunięcia tej ostatniej zaglądnij również i do niej. Dzięki temu rezonansowi kuchennemu będziesz wiedział, w których miejscach gromadzą się owady. Wykorzystując tę wiedzę będziesz wiedział gdzie warto zaaplikować wspomniany żel na karaluchy.Warto tutaj wspomnieć o produkcie firmy Bayer, Blattanex Gel. Jak podaje producent opakowanie 5 g wystarczy na 50 m2 powierzchni. Stosuje się go głównie do zwalczania karaluchów, prusaków. Może być stosowany na różnych powierzchniach. Możesz rozważyć przygotowanie kilku pułapek pokarmowych, w postaci aplikacji żelu na plastikową nakrętkę. Będziesz mógł je swobodnie ulokować w newralgicznych miejscach i w razie potrzeby przenieść w inne. Pamiętaj – środek jest atrakcyjny dla owadów przez długi czas, dzięki trwałym środkom wabiącym w nim zawartych.

Domowe sposoby na karaluchy są skuteczne i przyniosą pożądane efekty

Jak sam zauważysz, już po kilku dniach, ilość włóczących się po mieszkaniu karaluchów diametralnie spadnie. Co najbardziej istotne w przypadku użycia żelu na karaluchy firmy Bayer – nie ma potrzeby opuszczenia swojego mieszkania na jeden czy dwa dni. Sam żel można użytkować w sposób dyskretny. Dlatego nie usuwaj pułapek już po kilku dniach czy tygodniach. Niech pozostaną na swoich miejscach i poczekają na ewentualnie nowe osobniki lub te, które zdążą wykluć się z jaj. Innym, domowym sposobem na karaluchy, o którym warto również pomyśleć, jest pułapka lepowa. To również będzie skuteczne narzędzie w walce z insektami

Dodaj komentarz