17 Maj

Jak skontaktować się z AliExpress? Poradnik 2020

jak skontaktować się z AliExpress połączenie z pracownikiem

W komentarzach pod poprzednim wpisem z cyklu „Jak skontaktować się z AliExpress” pojawiły się w ostatnim czasie sugestie o trudnościach w nawiązaniu rozmowy bezpośrednio z pracownikiem AliExpress. Podobne głosy płynęły z przesłanych maili. Okazało się, że obok bariery językowej, pojawia się problem z obsługą bota, o kobiecym imieniu Eva.

Jak skontaktować się z AliExpress w kilku krokach. Poradnik 2020

W niniejszym poście, chciałbym zaprezentować Ci jak skontaktować się z AliExpress w kilku prostych krokach. Wykorzystamy do tego narzędzie, które oferuje sam serwis. Mam tu na myśli czat. Aby sama instrukcja stała się dla Ciebie bardziej czytelna, będę posiłkował się screenami pochodzącymi ze strony i moim komentarzem do nich.

Pierwszym krokiem, który trzeba zrobić by skontaktować się z pracownikiem AliExpress poprzez czat, jest przejście na stronę internetową Biura Obsługi Klienta. Na samym dole strony znajduje się link „Online Service. Get more help”. Jest to przycisk, po którego kliknięciu połączy Cię z botem pomocy AliExpress Evą.

W tym momencie, Twoim oczom ukaże się czat. Obok informacji o tym, że rozmówczyni ma na imię Eva, możesz wybrać interesującą Cię kwestię z listy gotowych problemów. Jeśli Twoja sprawa jest bardziej skomplikowana, po prostu napisz o tym na czacie. Dla potrzeb przykładu, moim problemem jest to, że pomimo pozytywnego statusu przesyłki „dostarczono”, nie dotarła ona do mnie.

Cześć Eva. Moim problemem jest nieotrzymane zamówienie pomimo statusu „Dostarczono”.
Hi Eva. My problem is the order not received despite the status „Delivered”.

Po wysłaniu wiadomości pojawi Ci się możliwość wskazania, którego zamówienia dotyczy Twój problem. Jeśli nie ma go na liście, wskaż jakiekolwiek. Na tym etapie i tak najważniejszym celem jest połączenie się bezpośrednio z pracownikiem AliExpress i odpowiedzenie na pytanie jak skontaktować się z AliExpress.

jak skontaktować się z AliExpress wybór zamówienia

Po potwierdzeniu wyboru zamówienia, Eva zapytała mnie czy wskazany produkt do mnie dotarł. Jako, że cała konwersacja odbywa się w języku angielskim, możesz posiłkować się takimi narzędziami jak Google Translator. Szczególnie wtedy, gdy język angielski nie jest Twoją mocną stroną. Odpowiedziałem, że nie otrzymałem zamówienia. Być może wydaje Ci się to nieprawdopodobne, ale to już prawie finał naszych starań.

Jak skontaktować się z AliExpress. Krok finałowy

Kolejne pytanie, które padło dotyczyło możliwości otwarcia sporu. Wybrałem opcję „Cancel” i kliknąłem „Prześlij”. W tym momencie, u dołu czatu pojawia się dodatkowy przycisk „Porozmawiaj teraz z agentem”.

jak skontaktować się z AliExpress porozmawiaj z pracownikiem

Umożliwi Ci on połączenie się bezpośrednio z pracownikiem AliExpress. Po krótkiej wymianie uprzejmości możesz przejść do szczegółowego przedstawienia swojego problemu.

jak skontaktować się z AliExpress połączenie z pracownikiem

Teraz już nie musisz się zastanawiać jak skontaktować się z AliExpress. Teraz to już po prostu wiesz :). Masz pytania? Zachęcam do komentowania.

Podziel się na:
  • email
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Gadu-Gadu Live
  • Blogplay
  • Blip
  • Blogger.com
  • co-robie
  • Poleć
  • Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On Facebook