You are currently viewing Życzenia wielkanocne w dobie koronawirusa – AD 2020

Życzenia wielkanocne w dobie koronawirusa – AD 2020

Już za kilka chwil, w wielkanocny poranek, będziemy radować się wyśpiewując: Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja! W ten wyjątkowy czas przyjmij te z serca płynące życzenia wielkanocne.

Życzenia wielkanocne z serca płynące dla Ciebie

Jak wiadomo ojcu, którego syn jest od prawie pięciu miesięcy w szpitalu z trudem przychodzi radośnie wykrzyczeć Alleluja. Dlatego pomimo tego trudu – z wiarą to czynię. Z sercem przepełnionym nadzieją. Nadzieją, że to wszystko co teraz przeżywamy jest po coś. I, że „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie, jeszcze będzie przepięknie” – cytując zespół Tilt z piosenki „Jeszcze będzie przepięknie”.

Chciałbym życzyć Ci z okazji Świąt Wielkanocnych, aby płynąca Nadzieja ze Zmartwychwstania Chrystusa zawsze Ci towarzyszyła. Nie tylko na czas ich trwania. Ale również przez kolejne dni, miesiące czy lata.  By dodawała siły, otuchy, była wsparciem. Pomimo różnych trudności. Radości na każdy dzień. Byś potrafił docenić i cieszyć się z tego wszystkiego co masz przy sobie. Szczególnie z tych najdrobniejszych rzeczy i gestów.

Życzę nam wszystkim byśmy szczególnie w czasie tych świąt, ale i tej domowej kwarantanny, po prostu ze sobą byli. Nie tylko mieszkali pod jednym dachem mijając się w natłoku codziennych obowiązków. Ze względu na to, że jest teraz więcej czasu, spróbujmy spędzić ze sobą go więcej. Nie chodzi o to by wpatrywać się wspólnie w telewizor. Tylko o to by jeszcze bardziej wpatrywać się w siebie. Słuchając siebie. Bawiąc się razem. Być Razem. Dla siebie bez ograniczeń.

Podsumowując: by telefon, tablet, telewizor przestał być ważny. A rodzina wręcz przeciwnie. Jeszcze bardziej ważna. Mąż, z którym może już dawno nie rozmawiamy. Żona, z która coraz trudniej zamienić słowo.  Dzieci, z którymi utraciliśmy kontakt. Niech te wyjątkowe święta będą przeciwieństwem szarej strony naszego życia. Przede wszystkim nasze i naszych bliskich. Ponieważ znużenie może pojawić się szybko, zróbmy wszystko by ten rodzinny czas rozciągnąć na kolejny rok. Bez względu na przeciwności losu. Postarajmy się jeszcze bardziej. Oczywiście, że nie będzie łatwo. Na pewno będzie nas to kosztowało wiele. Ale warto.

 

Nie przegap innych równie ciekawych wpisów!

[fruitful_recent_posts posts=”6″ style=”bordered” cols=”2″ show_thumbs=”on” thumb_width=”200″ thumb_height=”150″ thumb_radius=”4″ show_date=”on” show_header=”on” show_excerpt=”on” excerpt_len=”30″ show_metadata=”on” animation=”fade-up”]

Dodaj komentarz