You are currently viewing Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus

Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus

Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus jest operacją stosunkowo prostą. Podobnie jak we wszystkich przypadkach, z którymi miałem dotychczas do czynienia. Nie inaczej było z modelem Galaxy Core Plus (G350), w którym oprócz wymiany szybki (tzw. digitizera) dokonałem wymiany ekranu LCD.

Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus

Jak widać na załączonym zdjęciu – pacjent trochę upadków przeżył. Ostatni z nich był jednak na tyle niefortunny, że doprowadził do „wylania się” ekranu LCD. Stąd właśnie potrzeba i jego wymiany. Dzięki temu sam proces naprawy był nieco prostszy.

Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus – krok po kroku

Tradycyjnie, po odkręceniu ramki i wyciągnięciu z niej dotyku wraz z ekranem i płytą główną, można było przystąpić do oddzielenia dotyku od ekranu LCD i plastikowej części u dołu telefonu, odpowiedzialnej za poprawne działanie m.in. mikrofonu, wibracji  oraz portu microUSB.

Przy wymianie samej szybki w telefonie Galaxy Core Plus (samego digitizera, bez wymiany ekranu LCD), trzeba nieco się pomęczyć z taśmą łączącą owy dotyk z ekranem LCD. Oprócz małego podpięcia jest ona jeszcze fabrycznie przyklejona w jednym miejscu do ekranu. Dość ciężko się ją odkleja, a obecność metalowego szkieletu, na którym wspiera się LCD, nieco utrudnia to zadanie. Dzięki wymianie obu rzeczy, digitizera i ekranu LCD, miałem zadanie ułatwione. Po odklejeniu górnej części dotyku, tasiemkę dla wygody zwyczajnie przeciąłem. Na dobrą sprawę – takie rozwiązanie tej sytuacji można praktykować za każdym razem (nawet przy samej wymianie szybki). Później wystarczy delikatnym i spokojnym ruchem odkleić ekran od szkieletu i usunąć pozostałą część taśmy. Może być później jednak problem z montażem ekranu LCD na powrót w szkielecie, jeśli się uszkodzi powłokę klejącą (wzdłuż boków ekranu, od około jego połowy w dół). Przy odklejaniu najprawdopodobniej nie obędzie się bez nagrzewnicy lub mocnej suszarki.

Wymiana digitizera i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus. Na co zwrócić uwagę?

 W modelu tym (G350) nie znalazłem jakiś szczególnych przeszkód by nawet samodzielnie wymienić szybkę (tzw. digitizer) czy ekran LCD. Tradycyjnie, nieco trudności sprawi nam rozdzielenie tzw. dotyku od ekranu. Tutaj jednak z pomocą przyjdzie nam dobrej mocy suszarka lub nagrzewnica, które pomogą odpowiednio zmiękczyć klej. Dzięki temu proces demontażu szybki będzie trochę łatwiejszy. Po odkręceniu śrubek (czasem i one – małe, srebrne, niepozorne – mogą przysporzyć trochę problemów) i zdjęciu ramki mamy przed sobą płytę główną na której wystarczy wypiąć dwie tasiemki. Jedna z nich to tasiemka od ekranu LCD. Druga natomiast jest połączeniem wejścia na słuchawki. Po wyjęciu płyty głównej można swobodnie przystąpić do demontażu tzw. digitizera.

Przed wykonaniem tej czynności, polecam zapoznać się z filmikiem zamieszczonym w serwisie YouTube, a do którego linka zamieściłem poniżej. Pokazany jest na nim cały proces wymiany digitizera i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus. Co prawda jest on w rosyjskiej wersji językowej, jednak warto go zobaczyć. Dzięki niemu poznałem prosty sposób na sprawdzenie czy nowe części, które wymieniamy, są sprawne. Wystarczy przyłożyć odpowiednio baterię do płyty głównej, podpiąć wcześniej ekran LCD z digitizerem i praktycznie od razu wiemy czy zamówiony przez nas nowy ekran LCD i digitizer są sprawne.

Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus zakończona sukcesemWymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus, tak jak już wspominałem powyżej, to proces, w którym nie ma nic szczególnie trudnego. Jedynie wspomniany demontaż digitizera jest trochę czasochłonny.

Na przytoczonym filmiku jego autor wpierw przykleja ekran LCD do digitizera. Ja wybrałem inną kolejność. Wpierw zamontowałem ekran w szkielecie, a później przykleiłem szybkę pamiętając o dokładnym, równym włożeniu dolnego przycisku i prostym ułożeniu wzdłuż szkieletu z ekranem LCD. Wydaje się mi, że tak trudniej o błąd, np. w krzywym przyklejeniu dotyku do ekranu, co może później skutkować nawet trudnościami ze złożeniem telefonu. Pomijam już gorszej jakość efekt wizualny zwieńczonego dzieła.

Model telefonu: Samsung Galaxy Core Plus (G350)
Serwis dotyczył: Wymiana szybki i ekranu LCD w telefonie Samsung Galaxy Core Plus
Filmik instruktażowy: https://youtu.be/IZ5DIl0tVaY

W razie dodatkowych pytań zachęcam do komentowania.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy Core Plus?

Zastanawiasz się pewnie ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy Core Plus? W dużej mierze zależy, zresztą jak często w podobnych przypadkach, od jakości użytych części zamiennych. W tym przydatku wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy Core Plus zamknął się w granicy 100 zł.

Jeśli jesteś zainteresowany takimi tematami jak: wymiana szybki, wymiana baterii, wymiana tylnej klapki w Twoim telefonie, to koniecznie zajrzyj pod ten link: wymiana szybki, ekranu dotykowego, digitizera.

Dodaj komentarz