You are currently viewing Jak oglądać YouTube bez reklam. Krótki poradnik 2022

Jak oglądać YouTube bez reklam. Krótki poradnik 2022

Pewnie jak większość Czytelników bloga, w sobotnie popołudnie, często krzątając się po domu ze ściereczką w ręce, robią tzw. „porządki”. By sobie umilić ten czas zdarza mi się włączyć komputer i swoją ulubioną playlistę w serwisie YouTube. Nie ma jednak nic bardzo irytującego w tym czasie jak wszechobecne reklamy na początku utworów lub w czasie jego odtwarzania. W takich momentach pojawia się pytanie: jak oglądać YouTube bez reklam?

W dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać Wam jak oglądać YouTube bez reklam na dwa sposoby. Pierwszy – to ten oficjalny, który udostępnia sam serwis. Wykupienie usługi YouTube Premium wiąże się z takimi udogodnieniami jak:

  • oglądanie treści bez reklam (oczywista oczywistość 🙂 oraz nieprzerwane odtwarzanie przy korzystaniu z innych aplikacji lub wyłączonym ekranie;
  • możliwość pobrania filmów by oglądać je później w trybie off-line (maksymalnie przez 30 dni);
  • dostęp do muzycznej aplikacji YouTube Music Premium;

Obecnie w serwisie YouTube istnieje możliwość przetestowania tej usługi całkowicie za darmo przez okres aż dwóch miesięcy. Po tym okresie miesięczna opłata za korzystanie z YouTube Premium wynosi 23,99 zł. Istnieje również możliwość wykupienia opcji rodzinnej. Dzięki niej, wzorem choćby Netflix’a, za 35,99 zł z wersji premium serwisu może korzystać maksymalnie pięć, zamieszkałych z Tobą osób z rodziny, w wieku powyżej trzynastu lat.

Jak oglądać YouTube bez reklam - wykup premium

Jak oglądać YouTube bez reklam? Dodaj myślnik w pasku adresu i słuchaj YouTube bez reklam.

Drugim sposobem, który chciałbym Ci zaprezentować, by już więcej nie zastanawiać się jak oglądać YouTube bez reklam, jest prosty trik z wykorzystaniem adresu internetowego danego utworu lub playlisty. Na potrzeby tego całkowicie bezpłatnego sposobu stworzyłem swoją playlistę w serwisie YouTube. Nie jest to specjalnie trudna sprawa. Wystarczy, że w czasie słuchania czy oglądania danego video klikniesz w znajdujący się pod nim link „+ Zapisz” i wybierzesz swoją playlisty lub stworzysz nową.

Tak stworzoną playlistę odtwarzamy w przeglądarce, np. naszego komputera po przez wybranie jednego z utworów. Najprawdopodobniej nim usłyszysz pierwsze nuty swoje ulubionej piosenki zobaczysz jeszcze reklamę. W momencie rozpoczęcia oczekiwanego filmu przejdź myszką na pasek adresu i edytuj znajdujący się tam adres www w następujący sposób: wystarczy, że główną domenę serwisu rozdzielisz myślnikiem, dodając go po literze t, według poniższego wzoru:

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.yout-ube.com/watch?…

Po edycji adresu od razu możesz kliknąć enter. Twoje ulubione video zostanie automatycznie odtworzone z pominieciem reklam. W góryn menu, po prawej stronie, będziesz miał dostęp do wszystkich utworów z utworzonej wcześniej playlisty. Przełączanie miedzy nimi nie spowoduje otdwarzanie reklam.

 

Dodaj komentarz