Wirtualny przegląd prasy (cz. 3 – Smoleńsk)

Minął rok od katastrofy prezydenckiego samolotu. Rok, który przez polityków został zaprzepaszczony. Byliśmy świadkami ciągłego, wzajemnego ujadania, nazywania prezydenta i premiera zdrajcą, comiesięcznych szopek pod Pałacem Prezydenckim. Ciągle tylko Smoleńsk, Smoleńsk. Częściowo winne są temu media. Nie potrzebnie tyle czasu antenowego, radiowego przeznacza się na newsy dot. Smoleńska. Albo tego co prezes raczył powiedzieć, kogo nazwać zdrajcą, kogo prawdziwym Polakiem.. Całe szczęście, że Niedzielę, 10 kwietnia spędziliśmy na świętowaniu roczku Piotrusia, dlatego biadolenie o Smoleńsku nie było takie dotkliwe.

To znienawidzenie tragedii Smoleńskiej, Kaczyńskiego i całej chmary „ludzi spod Pałacu” nie bierze się z braku szacunku dla Zmarłych w katastrofie, ale dzięki obrzydliwemu zachowaniu tych, co tu zostali, człowiek ma najzwyczajniej w świecie dość ględzenia o niej. Może w końcu prasa, czy radio zajęliby się naprawdę ważnymi sprawami kraju? Braku pracy na młodych, trudności jakie stawia się przed młodymi rodzicami, problemami z własnym M, biurokracją, służbą zdrowia, zwłaszcza dla tych najmłodszych..

Dzisiejsze uroczystości to klęska JarKacza. 7 tys pod pałacem to mniej niż na meczu Korona-Wisła. Tak się kończy upolitycznianie katastrofy – napisał na Twitterze Paweł Poncyljusz z PJN, w kampanii wyborczej rzecznik sztabu Kaczyńskiego. W wyborach prezydenckich na JarKacza w Warszawie i okolicach zagłosowało prawie 300 tys, dziś pod Pałacem było ok 7 tys i to z całej Polski. Polacy zagłosowali nogami na to w jaki sposób PiS zrelatywizował katastrofę i śmierć LK. JarKacz traci wpływ na rzeczywistość w Polsce. Dziś posłowie PiS pod pałacem chwilami swoim zachowaniem przypominali kiboli ze stadionu, a nie mężów stanu odpowiedzialnych za Polskę – ocenił polityk.

Rocznica katastrofy smoleńskiej (minuta po minucie).

W tym artykule natomiast można przeczytać o ośmiu projektach pomnika upamiętniającego Tych, co zginęli w katastrofie.

O tym, że był to „dzień nienawiści, coś w stylu IV RP”, można przeczytać w komentarzach po wystąpieniu Prezesa PIS.

Na koniec, galeria zdjęć, którą warto i powinno się zobaczyć.

W sobotę 10 kwietnia niedaleko lotniska w Smoleńsku rozbił się polski samolot rządowy. Na pokładzie był prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, a także wielu przedstawicieli elity politycznej Polski, wojskowi, urzędnicy i przedstawiciele rodzin katyńskich. Zobacz, jak wyglądały ostatnie dni w obiektywach reporterów RMF FM, PAP i EPA oraz słuchaczy i internautów.

Dodaj komentarz