You are currently viewing Wymiana tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3. Napraw to sam!

Wymiana tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3. Napraw to sam!

Wymiana tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3 to kolejne „smartphonowe wyzwanie” przed którym miałem przyjemność stanąć. Zadaniem, jak się okazało, stosunkowo prostym. Nawet w warunkach domowych. Pamiętaj jednak, że posiadanie chociaż minimum profesjonalnego sprzętu ułatwi Ci to zadanie. Na co zwrócić szczególnie uwagę przy wymianie tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3?

[fruitful_alert type=”alert-success”]Potrzebujesz pomocy przy wymianie tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3? Napisz do mnie![/fruitful_alert]

Wymiana tylnej klapki w Sony Xperia Z3 – krok po kroku

sony xperia uszkodzona tylna klapkaWarto się do tego zadania odpowiednio przygotować. Choć samo w sobie nie jest trudne, możliwość uszkodzenia baterii czy jakichkolwiek innych podzespołów telefonu jest minimalna, to warto zabezpieczyć się przed niespodziankami.

Szczególnie tymi związanymi z.. naszym zdrowiem. Może się wydawać to nieprawdopodobne, ale można sobie zrobić krzywdę przy wymianie tak prostej rzeczy jak tylna klapka. W jaki sposób? Otóż tylna klapka w telefonie Sony Xperia Z3 nie dość, że jest szklana od góry, to jeszcze przyklejona do obudowy. Im bardziej popękana owa szybka, tym przy mniej ostrożnym jej demontażu, tym większe prawdopodobieństwo, że może dojść do drobnego skaleczenie lub uszkodzenia oka – „dzięki” odpryskowi małego fragmentu klapki, który może „wystrzelić” w nasza stronę w czasie demontażu. Dlatego warto w czasie tej operacji mieć na nosie ochronne okulary.

sony xperia z3 wnetrze telefonuJak już wspomniałem powyżej – klapka jest przyklejona do obudowy telefonu. Aby ją ściągnąć, trzeba będzie nagrzać tylną klapkę do odpowiedniej temperatury. Jaka to jest odpowiednia temperatura?

Najbezpieczniej taką operację będzie można wykonać separatorem ustawionym na temperaturę 90 stopni C. W domowych warunkach można użyć suszarki bądź nagrzewnicy (najlepiej takiej z możliwością ustawienia temperatury). Na co zwrócić uwagę przy nagrzewaniu tylnej klapki w Z3? Zdjęcie obok obrazuje, w którym miejscu znajduje się bateria. Warto w czasie podgrzewania np. nagrzewnicą bez regulowanej temperatury, lub suszarką, zwrócić uwagę szczególnie na ten fragment klapki, w którym się ona znajduje, by nie przesadzić z nagrzewaniem.

Przy wykonaniu tej czynności wystarczy, że skupimy się na krawędziach tylnej klapki. Proces można np. rozpocząć od górnej jej części. Po nagrzaniu tego fragmentu, przyssawką wystarczy delikatnie podnieść klapkę i w szczelinę włożyć specjalne „piórko”, którym będziemy odklejać dalsze jej części. W przypadku napotkania dużego oporu znów można podgrzać brzeg klapki.Gdy już wymiana tylnej klapki w Sony Xperia Z3 jest na finiszu

wymiana tylnej klapki sony xperia z3Przy odklejaniu lub już zdejmowaniu tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3, warto zwrócić uwagę na tasiemkę, która może znajdować się pod nią i jest delikatnie przyklejona do baterii. Wystarczy ostrożnym, lecz zdecydowanym ruchem ją oderwać i zdemontować ostatecznie stłuczoną tylną klapkę.

Kiedy już proces demontażu tylnej klapki mamy za sobą, pozostaje oczywiści brzegi z resztek kleju, który z pewnością pozostał. Przed montażem można jeszcze sprawdzić poprawność działania naszego telefonu poprzez włączenie go i sprawdzenie podstawowych funkcji. Gdy się okaże, że wszystko działa poprawnie, pozostaje zamontować nową klapkę. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę by nowa, tylna klapka posiadała naniesiony już fabrycznie klej.

Wymiana tylnej klapki w telefonie Sony Xperia Z3 nie jest drogim zabiegiem. W zależności od ceny zakupionych części zamiennych, budżet potrzebny do wykonania tego zadania powinien zamknąć się w kwocie 50-60 zł.Dodaj komentarz