Wymiana szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite

Wymiana szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite to kolejna „smartphonowa operacja” której się podjąłem. W porównaniu do starszego modelu P8 Lite, ten wymaga jeszcze więcej dokładności i precyzji. Wszystko za sprawą lepszego jakościowo wykonania tego modelu. Co prawda, można znaleźć kilka podobieństw, ale właściwie na tych kilku, małych podobieństwach się kończy.

Wymiana szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite wraz z ramką

pęknięta szybka huawei p9 litePrzypadek, którym się zająłem w tym modelu, dotyczył wymiany szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite wraz z ramką. Najogólniej mówiąc: został zamówiony cały przed set (szybka plus wyświetlacz), fabrycznie sklejony z nową ramką. Wymiana całego przedniego panelu polegała głównie na przełożeniu całego środka telefonu do nowego korpusu. A to nie było tak łatwe zadanie.. Wszystko za sprawą, wspomnianą już na wstępnie, jakością wykonania, dokładnością, dbałością o szczegóły.

Wymiana szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite – krok po krokuNaprawę szybki w Huawei P9 Lite musimy rozpocząć podobnie jak w poprzednim modelu od demontażu tylnej klapki. Jest ona przymocowana do korpusu na plastikowych zatrzaskach. Dodatkowo, na około czytnika linii papilarnych tylna klapka jest przyklejona do korpusu, w dość solidny sposób. Na całe szczęście jest wykonana z dość elastycznego plastiku, przez co jej demontaż jest mniej narażony na jakiekolwiek uszkodzenia.

demontaż tylnej klapki huawei p9 liteJak widać na zamieszczonym obok zdjęciu, plastikowe zatrzaski przypominają te z poprzedniej wersji, stąd demontaż tylnej klapki w telefonie Huawei P9 Lite przeprowadzamy w podobny sposób jak w poprzedniku. W momencie wypięcia wszystkich plastikowych zatrzasków możemy pokusić się o podgrzanie okolic czytnika linii papilarnych w momencie odklejania tego fragmentu klapki od korpusu. Warto mieć pod ręką nieco ostrzejsze narzędzie. Pozwoli ono na sprawniejsze przeprowadzenie operacji.

Po demontażu tylnej klapki naszym oczom ukarze się, patrząc od góry: osłona płyty głównej z umiejscowionym na niej czytnikiem linii papilarnych oraz złącze anteny NFC, zaś sama antena przyklejona jest do baterii znajdującej się poniżej. Na samym dole znajduje się płytka z wejściem microUSB, mikrofon, buzzer. W rogu korpusu przyklejona jest wibracja. Rozkręcenie poszczególnych śrubek nie powinno stworzyć nam problemów.

Przenosiny całego wnętrza telefonu do nowego korpusu połączonego fabrycznie już z nową szybką i wyświetlaczem rozpocząłem od odkręcenia wspomnianej osłony płyty głównej. Po prawej stronie będzie znajdowała się taśma od czytnika linii papilarnych, przy ściąganiu osłony warto zwrócić szczególną uwagę na ten fakt by jej nie uszkodzić. Dodatkowym, drobnym utrudnieniem będą plastikowe zatrzaski owej osłony, wciśnięte w obudowę telefonu.

[fruitful_alert type=”alert-success”]Wymiana szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite to temat, w którym potrzebujesz wsparcia? Zapraszam do kontaktu.[/fruitful_alert]

Przy okazji ściągnięcia osłony od płyty głównej można pokusić się o odklejenie anteny NFC od baterii, by w przypadku demontażu tej drugiej nie uszkodzić pierwszej. Sam tego się nie podejmowałem, co okazało się tylko drobną niedogodnością już przy samym odklejeniu źródła energii telefonu. A warto zaznaczyć, że jest ono dość solidnie przymocowane do obudowy telefonu. Warto posiłkować się podgrzaniem baterii i cienkim, plastikowym narzędziem, zakończonym nieostrą końcówką. Dzięki temu w mniejszym stopniu narazimy się na uszkodzenie baterii.

Jak usunąć baterię w telefonie Huawei P9 Lite

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, modelu P8, bateria w telefonie Huawei P9 Lite trzyma się dość solidnie obudowy telefonu. Demontaż, czy też jej wymianę trzeba wykonać dość precyzyjnie by jej nie uszkodzić. Jeżeli się zdecydujemy na podgrzanie baterii warto pamiętać by z tym nie przesadzić i jej tym nie zaszkodzić. Jeśli wybierzemy suszarkę, bo tylko tym będziemy dysponować w naszych domowych czeluściach, proponuję strumień ciepła tak kierować, by bokami, czy od spodu, było ono kierowane pod baterię. Znajdują się tam dwie, mocne taśmy dwustronne, które są źródłem naszych problemów, z wymianą, czy też demontażem baterii w telefonie Huawei P9 Lite. Następnym krokiem będzie powolne podważanie baterii otwierakiem GSM takim jak np. spudger, najlepiej na przemian z jednej strony i delikatnie od spodu. Jeśli już uda się nam choć trochę odkleić baterię, mając bardziej swobodny dostęp pod nią, możemy znów na chwilę wspomóc się suszarką.

Jak wymienić złącze USB w telefonie Huawei P9 Lite

Ostatnim krokiem przy przenosinach wnętrza naszego telefonu do nowej ramki będzie demontaż plastikowej osłony płytki z wejściem microUSB, zawierającej buzzer oraz znajdującą się pod płytką silniczek wibracji. Niniejsze kilka słów przyda się Wam gdybyście zastanawiali się jak wymienić złącze USB w telefonie Huawei P9. Procedura ta sama. Z tą różnicą, że po odkręceniu osłony płyty głównej i wypięciu baterii można od razu przystąpić do opisanego poniżej kroku.Wymiana złącza USB w telefonie Huawei P9, czy sam demontaż tego podzespołu i przeniesienie go do nowej ramki, nie jest operacją szczególnie trudną. Gdy już odkręcimy srubki przytrzymujące plastikową obudowę, pod którą znajduję się wspomniana płytka z wejściem USB, musimy ją delikatnie podważyć. Po jej usunięciu pozostaje odkręcić dwie małe śrubki. Pamiętać trzeba, że owa płytka, do czego zostaliśmy już przyzwyczajeni przy naprawie tego modelu, jest również trochę podklejona od spodu. Po delikatnym podgrzaniu nie powinna sprawić większych problemów.

Wymiana silniczka wibracji w telefonie Huawei P9 Lite

Inaczej nieco sprawa przedstawia się z wymianą silniczka wibracji w Huawei 9 Lite lub sam jego demontaż. Jest nieco utrudniony, gdyż sam silniczek wibracji znajduje się poniżej dwóch pasków taśmy, zakończonymi stykami, które są odpowiedzialne za połączenie z płytką, którą przed chwilą zdemontowaliśmy. Są one dodatkowo również przyklejone. By je usunąć w sposób bezpieczny nie uszkadzając, proponuję posłużyć się suszarką, delikatnie podgrzać, a później podważy te dwie tasiemki, najlepiej cienką, elastyczną blaszką. Pozostałą część pozostaje delikatnie podważyć od strony wejścia microUSB i powinna nam wibracja uwolnić się z obudowy.

Wymiana szybki  i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite na finiszu

Jak można się przekonać po tej wyczerpującej lekturze, wymiana szybki i wyświetlacza w telefonie Huawei P9 Lite do najłatwiejszych nie należy. Wszystko za sprawą większej precyzji z jaką został wykonany w stosunku do swojego poprzednika, Huawei P8 Lite. Jednak od strony serwisowej wydaje się „dość prosty w obsłudze”. Przy odrobinie cierpliwości, jeszcze raz cierpliwości, i jeszcze raz cierpliwości – jesteśmy wstanie dokonać takowej naprawy sami w domu. Tym bardziej, że cena szybki z wyświetlaczem do telefonu Huawei P9 Lite nie jest wygórowana. Już za 100 zł z drobnym grosze, można znaleźć dobrej jakości zamiennik. Za egzemplarz fabrycznie sklejony z ramką wystarczy dopłacić około 20 zł. Wtedy pozostaje tylko przenieść wszystkie bebechy w odwrotnej kolejności.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do pozostawienia komentarza lub kontaktu za pomocą formularza.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Krzysztof Kazberuk

    W obu przypadkach trzeba zmierzyć się z demontażem baterii, co nie jest prostym zabiegiem. Jeśli jednak uda się to zrobić – pozostaje zdemontować pozostałe części telefonu i przełożyć je do nowej ramki. W tym wypadku odpada kwestia klejenia samego ekranu do ramki. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach by wszystkie wewnętrzne bebechy przenosić, można pokusić się o wymianę samego ekranu. Przyklejenie go do ramki posiadając odpowiedni klej nie jest takie skomplikowane.

  2. Cykk

    Witam czy lepiej w tym modelu wymienić sam wyświetlacz czy z ramką

Dodaj komentarz