You are currently viewing Jak odzyskać pieniądze z AliExpress

Jak odzyskać pieniądze z AliExpress

Po długim czasie oczekiwania na paczkę, kiedy już czas zamówienia dobiega końca (często jest to czas 60 dni), a Wasza cierpliwość jedzie na rezerwie, zastanawiacie się pewnie jak odzyskać pieniądze z AliExpress. Czy w ogóle jest taka możliwość i do kogo się o pomoc zwrócić?

Krótko o tym jak odzyskać pieniądze z AliExpress

Na całe szczęście, co też jest niewątpliwym plusem tego serwisu, dzięki rozbudowanej ochronie kupującego, w przypadku niezrealizowanego zamówienia lub otrzymania go niepełnego, mamy możliwość odzyskania części czy nawet całej kwoty którą wpłaciliśmy na poczet kupionego przedmiotu. W przypadku zwrotu pieniędzy z AliExpress nie musicie się zastanawiać czy i kiedy łaskawie sprzedawca zwróci gotówkę. Wszystko za sprawą sposobu działania tego serwisu. Po wpłaceniu przez Was określonej kwoty jest ona jakby „zamrażana” na kontach AliExpress i dopiero w momencie potwierdzenia przez Was otrzymania paczka i niezgłoszenia co do jej zawartości żadnych zastrzeżeń, owa płatność jest „uwalniania” i przekazywana sprzedawcy.

Jak długo trzeba czekać na zwrot pieniędzy z AliExpressCałkiem niedawno, w jednym z serwisów zajmujących się tematyką robienia zakupów na AliExpress wyczytałem, że czas oczekiwania na zwrot pieniędzy z AliExpress wynosi maksymalnie.. 60 dni. Jak jest naprawdę?

jak długo się czeka na zwrot pieniędzy z aliexpressW ostatnich dniach prowadziłem 4 spory o zwrot gotówki za niedostarczone przesyłki. Wspominałem o tym w artykule poświęconym tematowi zakładania sporów na AliExpress. Z doświadczenia tych i poprzednich zwrotów mogę stwierdzić, że z pewnością nie trwają one 60 dni.

W przedstawionym powyżej przykładzie spór został otwarty 13 stycznia 2018 roku. Od tego momentu przez około pięć dni czekamy na odpowiedź od sprzedawcy i ustosunkowanie się do naszego żądania. Powinno to nastąpić we wskazanym czasie, w innym przypadku do akcji wkracza AliExpress i podejmuje decyzję dotyczącą np. zwrotu pieniędzy. Wasz wniosek zostanie automatycznie zamknięty i Wasze żądanie zostanie zrealizowane. Najpóźniej, 14 dni od otwarcia sporu, wszelkie negocjacje i decyzje powinny zostać sfinalizowane. Jak było w moim przypadku?

Jak szybko odzyskałem pieniądze z AliExpress

Jedynie w sześć dni. Tyle czekałem na zwrot od AliExpress. Po pięciu dniach, 18 stycznia otrzymałem maila, w którym Administracja serwisu poinformawała mnie, że wobec braku odpowiedzi od sprzedawcy w wyznaczonym terminie, system automatycznie rozstrzygnął spór zgodnie z moją propozycją (zwrot pieniędzy). W związku z tym został on zamknięty, a płatność będzie mi zwrócona. Została również dołączona krótka informacja, że pieniądze pojawią się na koncie w ciągu 3-15 dni roboczych. Gdyby się tak nie stało – proszę o kontakt. Okazało się, że dziś w godzinach dopołudniowych, 19 stycznia, został już zaksięgowany na moim rachunku zwrot.Ten post ma 193 komentarzy

 1. Blog Młodego Taty

  Lena,
  w jaki sposób zostało opłacone zamówienie?

 2. lena

  u mnie spór sie zakończył pozytywnie ale mimo upływu 20dni dalej pieniędzy na koncie nie ma

 3. Blog Młodego Taty

  Fafarella,
  niestety, to już kolejny przykład problemów z obsługą paczek zamówionych w serwisie AliExpress za pośrednictwem InPostu. Skontaktuję się mailowo z firmą, może uda się uzyskać więcej informacji „na przyszłość”.

 4. Fafarella

  Zamówiłam przez InPost, niestety nie otrzymałam kodu odbioru. Na stronie sprzedawcy zobaczyłam, że przesyłka jest w paczkomacie. Zadzwoniłam na infolinię i okazało się, że właśnie kurier wyjął przesyłkę i wraca do głównego magazynu. Myślałam, że z głównego magazynu uda mi się ją wyciągnąć, niestety tu dopiero zaczęły się problemy, bo jeden pracownik twierdzi, że jest w magazynie, a inny, że wysłana do Chin. Jeszcze inny, że nie można odzyskać przesyłki. AliExpress nie potwierdza, żeby przesyłka wróciła do Chin. Tak wygląda reklamacja w InPost, odbijanie piłeczki już 3 miesiące.

 5. Blog Młodego Taty

  Agnieszka,
  język serwisu, po zalogowaniu się na konto poprzez przeglądarkę, możesz zmienić u góry. Możesz tam ustawić język, walutę i kraj dostawy. W aplikacji podobnie – po prawej stronie, u góry masz dostęp do ustawień, m.in. zmiany języka. Najważniejsze pytanie przy tak długim braku zwrotu – w jaki sposób dokonywałaś płatności? Najprawdopodobniej to tutaj powstał problem ze zwrotem.

 6. Agnieszka

  Witam, zamówiony towar nigdy do mnie nie trafił. Sprzedawca przypisał do mojego zamówienia zły numer – jak ustaliłam w DPD zamówienie trafiło do kogoś zupełnie innego w innym mieście. W międzyczasie okazało się, że sprzedawca próbował się ze mną skontaktować i wyłudzić sporą dopłatę za przesyłkę. Odmówiłam. Otworzyłam spór. Sprzedawca próbował mnie namówić na zaznaczenie opcji „zwrot towaru” mimo, że ten nigdy do mnie nie trafił. Wybrałam opcję zwrot środków. Stan sporu ma w tym momencie status „dispute finished” zwrotu -> i tu wskazana kwota. Ale ja zwrotu nigdy nie otrzymałam. w innym oknie status sporu to „spory wykonczone”. Pod spodem jest „twoj zwrot postep” – Twój sporu jest nadal w procesie. Nie ma żadnych refundacji informacji. Kompletnie tego tłumaczenia nie rozumiem, nie wiem jak to zmienić na angielski – może wtedy opis byłby bardziej zrozumiały. Prześledziłam raz jeszcze zwroty środków na konto. AliExpress na pewno mi niczego nie zwrócił. Co robić? Zaraz minie 60 dni od czasu zakończenia sporu.

 7. Marcin

  etykieta jest z firmy sinotrans etykiety pod spodem prawie nie widać ale zauważyłem że wcześniej na maila dostałem info od aliexpress z numerem przesyłki etykiety tej widocznej to nie wiem co im może nie pasować wszystkie fotki dowodów wysłałem prawidłowo co radzisz

 8. Blog Młodego Taty

  Marcin,
  jeśli w jakimś stopniu jesteś wstanie uchwycić tę przebijającą etykietę, spróbuj zrobić tak zdjęcie by była ona maksymalnie widoczna. Czy ta nowa etykieta jest ze „Świata przesyłek”? Jeśli tak, napisz o tym, że paczka do Ciebie trafiła z tej firmy, która zajmuje się dystrybucją przesyłek. Sprawdź na ile jesteś wstanie czy numery trackingowe (te z Chiń) się zgadzają. Być może do pomyłki doszło już u nas w kraju.

 9. Marcin

  Witam. Mam pytanie: Sprzedawca wysłał mi nie to co trzeba, otworzyłem spór wysłałem zdjęcia jako dowód – AliExpres przyznało mi rację ale żąda ode mnie zdjęcia etykiety z numerem śledzenia. Wysłałem zdjęcie ale AliExpress nadal żąda ode mnie zdjęcia etykiety podejrzewam, że chodzi o etykietę która została naklejona w Chinach, niestety nasz przewoźnik czyli Poczta Polska na oryginalną etykietę nakleja swoją. Pod spodem widać – przebija, że jest druga. Nie wiem już co mam robić, nie mam pomysłu. Co do nich napiszę to wciąż mi wysyłają, że nie przesłałem dowodu w postaci numeru śledzenia. Proszę o poradę.

 10. Blog Młodego Taty

  Czytelniku Bloga,
  tak jak już pisałem w innym miejscu – właściwie nic nie musisz zrobić. Przesyłka przybyła do Ciebie po uzgodnionym terminie. Jeśli chciałbyś być fair i zapłacić za przesyłkę, która dotarła opóźniona – najprawdopodobniej nie z winy sprzedawcy – możesz kupić ten sam produkt jeszcze raz, i od razu napisać w wiadomości, żeby drugi raz tego samego produktu Ci nie wysyłał. Po jakimś czasie pozostanie Ci potwierdzenie otrzymania produktu, a sklep otrzyma Twoją zapłatę.

 11. Towar po zakończonym sporze

  Zamówiłem towar, ochrona na 60 dni, założyłem spór i wygrałem otrzymałem zwrot pieniędzy po 90 dniach od zamówienie przesyłka dotarła do mnie a nie wiedziałem, że to towar za który otrzymałem już zwrot pieniędzy (miałem w tym czasie inne zamówione towary). Towaru nie odeśle a sporu nie cofnę co mam zrobić w takiej sytuacji? Odebrania towaru u listonosza nie potwierdzałem w żaden sposób

 12. Blog Młodego Taty

  Krzysztof,
  zwrot pieniędzy powinieneś otrzymać tę samą drogą, którą dokonywałeś wpłaty. W przypadku problemów skontaktuj się bezpośrednio z pośrednikiem w płatności – PayPro.

 13. Krzysztof

  Na konto mBank – PayPro.

 14. Blog Młodego Taty

  Krzysztof,
  wszystko zależy od tego co zawierała dana aukcja i jak ze swoich obowiązków wywiązał się sprzedawca. Często na aukcjach można znaleźć zapis, że sklep nie odpowiada za ewentualny podatek, cło, czy inną daninę, która może zostać nałożona na przesyłkę w kraju docelowym. Jeśli zakupiony produkt miał posiadać ową deklarację zgodności, a jej nie posiada – wspomnij o tym we sporze.

 15. Krzysztof

  Kupiłem wrzeciono z falownikiem w serwisie AliExpress za 2010 zł, w tym 560 zł koszt przesyłki. Dostałem wczoraj maila od TNT, widzę że z UC i TNT są Poznania, czyli jakieś 20 km ode mnie. Chcą abym im dosłał deklaracje zgodności, bo urządzenie jest elektryczne. I chcą aby na fakturze dla każdej pozycji była cena transportu. Raczej im jutro napisze żeby odesłali towar, bo dostawca milczy. Jakie są szanse, że dostane 100 % zwrotu? Czy raczej na bank mi potrącą transport?

 16. moniczka1974

  Proszę o pomoc: Dostałam taką informację, a nadal nie mam zwrotu pieniędzy na konto ze sporu (Zamówienie NR:
  8013395637******).[..]
  Spór zakończony
  Zwrotu 43,38 PLN
  Przypomnienie:
  […]

 17. Blog Młodego Taty

  Kamil,
  Niestety, podobnie jak u nas w kraju, często zwrot produktów wiąże się wydaniem pieniędzy na przesyłkę zwrotną. O ile sprzedawca nie udostępnił opcji darmowego zwrotu. Dlatego czasem warto otwierając spór zaproponować np. zwrot 80 % wartości produktu bez potrzeby jego odsyłania. Adres do odesłania produktu powinieneś otrzymać od sprzedawcy.

 18. Kamil

  Witam otrzymałem produkt z wyglądu jak na zdjęciu ale niezgodny z opisem jeśli chodzi o użytkowanie, i wadliwej jakości. Moje pytanie jest czy mogę je zwrócić ale nie ponosząc kosztów związanych z wysłaniem? Niestety mała etykieta nadawcza uległa uszkodzeniu i gdzie można uzyskać dane do zwrotu?

 19. Krzysztof Kazberuk

  Kamil,
  zakładając spór zwróć uwagę na wybranie odpowiedniego powodu – niezadowolenia z powodu jakości, czy bardziej niezgodności w zamówieniu. Jako dowody dołącz zdjęcia obu pokrowców, opisz czym się dokładnie różnią i dlaczego nie możesz z tego drugiego korzystać. Zaproponuj np. zwrot połowy kwoty bez potrzeby zwrotu tego drugiego produktu.

 20. Krzysztof Kazberuk

  Neferoe,
  cieszę się, że kolejna sprawa zakończyła się pozytywnie! To bardziej motywuje do pisania takich poradników jak ten o tym, jak skontaktować się z AliExpress przy pomocy czatu. Wszystko po to by pomóc moim Czytelnikom walczyć o swoje 🙂 Nawet mając średnio opanowany język angielski, czy będąc laikiem w obsłudze serwisu AliExpress. Zachęcam do polubienia fanpage.

 21. Neferoe

  Dzień dobry.
  Bardzo dziękuję za pomoc.Miałam propozycję od Aliexpress w postaci zwrotu ale nie mogłam jej zaakceptować z powodu braku przycisku zaakceptuj. Napisałam do nich. Zareagowali bardzo szybko i już następnego dnia pojawił się przycisk zaakceptuj oraz szczegóły sporu. Baa, nawet email wysłali :). Spór został rozstrzygnięty na moją korzyść przynajmniej zwrócą pieniądze, choć żałuję, że nie dostarczono przedmiotu bo miał to być prezent dla córki.Raz jeszcze dziękuję za pomoc.

 22. Kamil

  Witam, co powinienem zrobić gdy dostałem pokrowiec taki jaki zamówiłem a drugi inny niż w zamówieniu u tego samego sprzedawcy? Uparcie twierdzi że ten model pasuje i jest taki sam jak Samsung galaxy A20 lecz dostałem A30

 23. Krzysztof Kazberuk

  Neferoe,
  powinna widnieć tam propozycja AliExpress – jakakolwiek. Jeśli takowej niema, powinna znajdować się informacja kiedy AliExpress dołączy do sporu by go ostatecznie rozstrzygnąć. Jeśli możesz, podeślij screeny z widniejącym sporem na maila. Być może coś więcej będę wstanie pomóc.

 24. Neferoe

  Otworzyłam spór na Ali ponieważ otrzymałam połowę towaru. Załączyłam zdjęcia i w opisie sporu widnieje coś takiego: Ponieważ Twoje zamówienie zostało wysłane przez Dział Logistyki serwisu AliExpress, zamiast sprzedającego my automatycznie obsłużymy Twoje żądanie zwrotu.
  Wybierz 'Zaakceptuj’, aby zaakceptować naszą propozycję, lub 'Wyślij dowody’, aby przesłać dowody potwierdzające Twoje stanowisko. Uwaga: jeśli Twoje żądanie nie jest związane z logistyką, przekażemy je sprzedającemu. W celu uzyskania dodatkowych informacji, sprawdź 'Informacje o rozstrzyganiu sporów w serwisie AliExpress’ lub pocztę elektroniczną. „Żadnych informacji na email nie dostałam i nie mam tez przycisku zaakceptuj tylko edytuj, skasuj lub załącz dowody. Co z tym zrobić?

 25. Krzysztof Kazberuk

  Bohdan,
  tak jak wspominałem już wielokrotnie w odpowiedzi na podobne pytania – pod żadnym warunkiem nie zgadzaj się na zwrot pieniędzy, czy jakiejś ich części, za pośrednictwem serwisu PayPal. Bezpieczną drogą jest otwarcie sporu i oczekiwanie na jego zakończenie. Jeśli nie uda Ci się dogadać ze sprzedawcą, AliExpress w takiej sytuacji z pewnością przyzna Ci rację i otrzymasz zwrot jakiejś części kwoty zapłaconej za telefon.

 26. Bohdan

  Sprzedawca wysłał mi tańszy model telefonu niż ten, który kupiłem i łaskawie zgodził zwrócić mn różnicę przez PayPal po anulowaniu sporu. To raczej niedorzeczna propozycja, ale co dalej zrobić? Czy czekać?

 27. Krzysztof Kazberuk

  Asia,
  dokładnie tak. Załóż spór do każdego nieotrzymanego produktu. W komentarzu możesz zaznaczyć, że nie tylko przesyłka nie dotarła do celu, ale nie masz nawet możliwości zlokalizowania jej dzięki trackingowi (jeśli faktycznie tak jest).

 28. Asia

  Dokładnie tak, nie otrzymałam towaru, zamówiłam 4 rzeczy od tego samego sprzedawcy. Czyli rozumiem, że muszę założyć spór na wszystkich 4 produktach? I wybrać opcję „tylko refundacja”?

 29. Krzysztof Kazberuk

  Olga,
  pokaż dane kontaktowe – to inaczej, jak domniemywam, adres dostawy. Aby rozwiać Twoje wątpliwości opisz dokładnie, w którym miejscu znalazłaś taką wskazówkę i do jakiego problemu się ona odnosiła.

 30. Krzysztof Kazberuk

  Asiu,
  jak rozumiem – nie otrzymałaś towaru i sprzedawca proponuje Ci zwrócić pieniądze w ramach serwisu PayPal? Jak już pisałem w kilku postach wcześniej – nie zgadzaj się na taką propozycję. Jeśli nie otrzymałaś towaru – załóż spór w ramach AliExpress. Tylko taka droga gwarantuje Ci całkowitą ochronę jako kupującego.

 31. Asia

  Witam, dostałam informację od sprzedawcy, że towar nie może zostać wysłany ponieważ został wyprzedany. Na stronie dalej widzę, że jest w sprzedaży.. sprzedawca upiera się żebym założyła konto PayPal, czego nie zamierzam robić ponieważ nie jest mi do niczego potrzebne, lub żebym poprosiła kogoś ze znajomych żeby zrobić zwrot na jego PayPal. Płatność była karta. Co zrobić w tej sytuacji?

 32. Olga

  Witam,
  Chciałabym się dowiedzieć co znaczy zwrot „pokaż dane kontaktowe” klienci często o nim wspominają w komentarzach po otrzymaniu towaru. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

 33. Krzysztof Kazberuk

  Ania,
  najprawdopodobniej pieniądze otrzymasz w momencie potwierdzenia przez sprzedawcę, że towar do niego wrócił. Jeśli masz możliwość zwrotu do towaru do polskiego magazynu i otrzymanie pełnego zwrotu – myślę, że gra warta świeczki. Zapytaj w wiadomości do sprzedawcy czy istnieje duże ryzyko, że magazyn np. nie odbierze przesyłki. Po nadaniu przesyłki zwrotnej będziesz musiała uzupełnić dane trackingowe przesyłki.

 34. Ania

  Witam,
  Mam założony spór. Początkowo wnioskowałam o częściowy zwrot pieniędzy, ale sprzedawca złożył mi kontrpropozycję, że odda całą kwotę, ale warunkiem koniecznym jest odesłanie towaru do magazynu w Polsce. I taka opcja wydaje się dla mnie korzystniejsza. Ale nim na to przystanę, to mam pytanie jak to się odbywa? Dopiero kiedy magazyn potwierdzi otrzymanie paczki to otrzymam swoje pieniądze? Co będzie, jeśli magazyn nie odbierze paczki? Boję się, że zostanę bez pieniędzy i bez urządzenia, które być może udałoby się naprawić po zakończeniu epidemii..

 35. Krzysztof Kazberuk

  Krzysztof 7608,
  proponuję Ci wcześniej upewnić się, czy będziesz wstanie odesłać paczkę choćby do któryś z krajów europejskich. Nie chcę nic krakać, ale doszły mnie słuchy, że w tym temacie Poczta Polska wprowadziła ograniczenia. Trochę szczegółów znajdziesz tutaj i tutaj.

 36. Krzysztof 7608

  Dziękuję za odpowiedź, zaproponowałem zwrot 70 % wartości produktu, lub zwrot do Niemiec lub Hiszpanii. Czekam na reakcję, najbardziej pasował by mi zwrot, byle nie do Chin. Czy sprzedawca nie ma obowiązku podać adresu zwrotnego do Hiszpanii, skoro w zamówieniu podana była dostawa z Hiszpanii i paczka rzeczywiście przyszła z Europy? Na dokumencie śledzenia Z DHL trasa biegła z Niemiec. Pozdrawiam.

 37. Krzysztof Kazberuk

  Krzysztof 7608,
  jeśli chodzi o odwołanie się od decyzji z zakończonego sporu – masz możliwość eskalacji sporu. Jeśli spór się jeszcze nie zakończył złóż swoją propozycję. Np. 60% czy 80% wartości produktu. Możesz dopisać, że obecnie nie masz możliwości odesłania trefnego towaru do sprzedawcy w związku z Koronawirusem.

 38. Krzysztof 7608

  Witam ponownie, no i jestem po sporze na aliexpress, Aliexpress uznał wszystkie moje zastrzeżenia. Przesyłka całkowicie niezgodna z zamówieniem.Nie ten towar nie ta waga. Dostałem dwie opcje do wyboru: zwrot 40 % wartości zamówienia, gdzie dla mnie przesyłka nie jest warta 10 % tego co zapłaciłem. I całkowity zwrot pieniędzy 890 zł, i zwrot towaru do Chin na mój koszt( najtańsza dostawa ponad 400 zł. I moje pytanie: czy mają prawo żądać zwrotu do Chin, skoro w zamówieniu była dostawa z Hiszpanii a praktycznie przyszła z Niemiec. I czy nie ma możliwości odwołania się od tej decyzji? Spór był eskalowany, bez skutku.

 39. Krzysztof Kazberuk

  Krzysztof,
  niestety koszt wysyłki zamówionego towaru z powrotem do sprzedawcy spoczywa na kupującym. Praktycznie w każdej aukcji znajduje się zapis o tym mówiący. Spróbuj się jednak dowiedzieć, czy sprzedawca nie oferuje np. bezpłatnego zwrotu do swojego polskiego magazynu – jeśli takowy posiada. W przypadku sporu czasem warto samemu zaproponować np. zwrot 80% kwoty zamówienia bez potrzeby odsyłania produktu.

 40. Krzysztof 7608

  Dzień dobry, zamówiłem na AliExpress towar który dotarł do mnie po miesiącu od daty zamówienia. Niestety jest całkowicie niezgodny z zamówieniem. Dostawa dotarła za pośrednictwem DHL-u, ale przez Niemcy. Chcę go zwrócić, ale ze względu na wagę i rozmiar przesyłki( waga 9 kg. 20 x 90 cm)koszt przez DHL wyniósł by kilkaset zł przy cenie towaru 800 zł. Kto ma pokryć koszty zwrotu towaru?.

 41. Krzysztof Kazberuk

  Robert343,
  na stronie pomocy AliExpress znajdziesz informację o tym, że zwrot za zamówienie, zostanie przesłany w zależności od sposobu płatności, którym dokonano zakupu. Jeśli widnieje informacja, że przyznana rekompensata została pozytywnie przetworzona, skontaktuj się ze swoim bankiem lub pośrednikiem, z którego korzystałeś opłacając zamówienie. Ostatecznie możesz się zwrócić do AliExpress z zapytaniem czy rzeczywiście zwrot został pozytywnie przetworzony. Pamiętaj, że pieniądze mogą do Ciebie wrócić w przeciągu trzech, do dwudziestu dni roboczych.

  Osobiście korzystam z płatności przelewy24.pl, a i samych zwrotów miałem już kilkanaście, i nigdy nie miałem z takowymi sprawami problemu.

 42. Krzysztof Kazberuk

  Robert343,
  informację o tym na jakim etapie znajduje się zwrot dla Ciebie możesz znaleźć m.in. w szczegółach zamówienia. Po zalogowaniu się na swoje konto poprzez komputer, wystarczy wybrać zamówienie, za które przyznano Ci zwrot. W jego szczegółach, poniżej, w zakładce „Finansowe”, na dole, znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zwrotu. Innym sposobem jest najechanie kursorem na „Twój zwrot postęp” znajdujący się przy zamówieniu, na liście wszystkich rzeczy, które zakupiłeś. Jednak często zdarza się, że informacja tam pojawiająca się jest niekompletna lub nieodzwierciedlająca stanu faktycznego.

 43. Robert343

  Ok, jest napisane że pomyślnie przetworzyli mój zwrot i niestety w historii nie ma takiego przelewu przychodzącego do dziś

 44. Robert343

  Ale jak upewnić się czy zwrot został poprawnie przetworzony? Podczas płatności za przedmiot jest W historii mojego banku Aliexpress nr transakcji poprzez Payu

 45. Krzysztof Kazberuk

  Krzysztof,
  dziękuję, że podzieliłeś się swoim doświadczeniem. Warto przy tym zauważyć, że nie zawsze obowiązuje standardowy termin 60 dni, w czasie których przesyłka powinna do nas dotrzeć. Czasem jest to krótszy okres. Trzeba o tym pamiętać i pilnować czasu Ochrony Kupującego.

 46. Krzysztof Kazberuk

  Robert343,
  na stronie AliExpress, w dziale Pomocy, znajduje się lakoniczna informacja o tym, że sposób dokonania zwrotu zależy od metody płatności, którą dokonaliśmy zapłaty za swoje zakupy. I tak, na przykład: jeśli użyliśmy swojej karty kredytowej do opłacenia zamówienia, zwrot zostanie przetworzony na tę samą kartę. Upewnij się, że Twój zwrot został poprawnie przetworzony. Jeśli tak – skontaktuj się ze swoim bankiem, za pośrednictwem którego korzystałeś z Blik’a. Sam sprzedawca podejrzewam, że nie będzie Ci wstanie pomóc. Tym bardziej, że zwrot został Ci przyznany w ramach sporu.

 47. Robert343

  Witam, kupiłem wadliwy towar, AliExpress przyznał mi zwrot 30 Grudnia 2019 roli z odpisem 3-30 dni. Płaciłem blikiem konto nadal istnieje ale nie ma przelewu. Jak w tej sytuacji się zachować. Napisałem do sprzedawcy z zapytaniem wiem ze odczytali ale nic nie odpowiadają

 48. Ryszard

  Dziękuję. Zrobiłem tak jak proponowałeś. Niestety sklep odpisał mi abym skontaktował się z lokalną placówką pocztową. Przesyłki tam oczywiście nie ma – została cofnięta (wg informacji pracownika poczty) do centrum dystrybucyjnego do Wrocławia. Śledzenie przesyłki rzeczywiście urywa się na lokalnej poczcie. Próbowałem kontaktować się z centrum dystrybucji – niestety bez skutku. Przesyłka chyba wraca do Chin a na „trackingu” nie ma śladu. Co mógłbym ew. jeszcze zrobić?

 49. Krzysztof

  Witam. Zakupiłem 15-01-2020 na AliExpress towar. Sprzedawca zobowiązał się dostarczyć paczkę do 13 lutego 2020 r. lub pełny zwrot pieniędzy.
  14 lutego założyłem spór, sprzedawca zaproponował mi abym sprawdził w lokalnym urzędzie pocztowym. Dziś pojawił się w śledzeniu przesyłki wpis:
  2020-02-16 11:52 CHINY, Kanton, PRZYJAZD W BIZNESOWYM URZĘDZIE WYMIANY;
  2020-01-17 05:10 CHINY, Kanton, KOLEKCJA POCZTOWA;
  oraz prośba abym czekał kolejne dni (ze śledzenia paczki wynika że jest ona jeszcze w Chinach), czy w związku z tym mam szanse na odzyskanie pieniędzy z AliExpress w związku z deklaracją sprzedawcy że: dostarczy towar do 13 lutego bądź – pełny zwrot pieniędzy? Deklaracja ta jest napisana przy informacji o darmowej dostawie do Polski.

  — edit — 20.02.2020

  Witam
  Centrum rozwiązywania sporów AliExpress stanęło na wysokości zadania, przyznało mi racje i pełny zwrot gotówki – spawa zamknięta.

 50. Krzysztof Kazberuk

  Magda,
  trzymam kciuki! 🙂 Ten blog powstał również po to, by podzielić się swoim doświadczeniem o tym jak odzyskać pieniądze z AliExpress, czy jak skontaktować się z AliExpress, z Wami, moimi ulubionymi Czytelnikami bloga 🙂 Powodzenia!

 51. Magda

  Krzysztofie dziękuję, jest cień nadziei – wobec tego będe działać, anuż się uda:), odezwę się kiedyś co w sprawie – tak, żeby ludzie znali problem, pozdrawiam

 52. Krzysztof Kazberuk

  Magda,
  najprawdopodobniej masz możliwość otwarcia ponownie sporu. Póki trwa czas ochrony kupującego, powinnaś mieć taką możliwość. W przypadku przesyłek składających się z kilku elementów, albo większej ilości jednej rzeczy, warto nagrywać moment otwarcia takich przesyłek. Gdybyś nie miała możliwości by jeszcze raz otworzyć spór, spróbuj skontaktować się z AliExpress za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta.

 53. Magda

  Kupuję na Aliexpress od prawie dwóch lat, tak więc już kilka sporów sie trafiło. Zazwyczaj chodziło o rzeczy drobne i które wogóle nie dotarły- czas realizacji sporu łącznie ze zwrotem kasy max 10 dni. Zwroty zawsze były dla mnie pozytywne. Tym razem dostałam niekompletną przesyłkę. Z trzech zamówionych rzeczy dotarła jedna. Załozyłam spór, ale najprawdopodobniej podałam złe powody. Teraz już wiem, że w takim przypadku nie podaje informacji jak w momencie kiedy przesyłka nie dociera wogóle, czyli-że nie dotarła i jest to problem logistyczny. Najprawdopodobniej powinnam podać, że przesyłka dotarła( zwłaszcza że była za potwierdzeniem odbioru)i zaznaczyć, że towar był niekompletny. Sporu jakby też nie śledziłam specjalnie, bo w toku były też inne. Zawsze dostawałam zwrot kasy, myślałam że tak będzie i tym razem. Niestety Aliexpress nie przyznał mi zwrotu pieniędzy z uwagi na, być może, żle podane powody. Zamknęli spór, co zauważyłam następnego dnia. Mogłam napisać tylko odwołanie, ale nie widzę nigdzie historii tego odwołania i nikt w tym temacie sie do mnie nie odzywa. Odbioru towaru nadal nie potwierdziłam w aplikacji, mam jeszcze okres ochrony- czy mimo zamkniętego sporu mam jeszcze możliwość zmiany powodów(hmm teraz już wiem jakie powinnam podać :)-że towar dotarł ale niekompletny). Szkoda całego zamieszania, ale chodzi o 100 zł, więc staram się jeszcze działac w temacie. Akurat u tego sprzedawcy robię często zakupy i jest to w miarę solidna firma, tak więc też jego poprosiłam o pomoc, ale czy to coś da- nie wiem. Prosze o poradę, czy mozna jeszcze coś zrobić po zamknietym sporze przez serwis Aliexpress? Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam

 54. Krzysztof Kazberuk

  Ryszard,
  proponuję wpierw uzupełnić dane adresowe. Mam tu na myśli Twoje imię i nazwisko. Kolejnym krokiem niech będzie uprzejma wiadomość do sprzedawcy. Napisz, że nie wiesz jak to się mogło stać, ale rzeczywiście nie było imienia i nazwiska w danych adresowych. W związku z tym, prosisz o ponowną wysyłkę towaru i przepraszasz za kłopot. Dopisz, że chętnie po otrzymaniu przesyłki wystawisz 5 gwiazdek 🙂

 55. Ryszard

  Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłem „My Shipping Address” i zamiast imienia i nazwiska były tylko dwie literki „rr”. Czyli to ja zapewne dałem ciała, mogłem to skorygować. Dane które podałem przy zakładaniu konta „Aliexpress” są ok. Nie wiem skąd wziął się ten adres wysyłkowy. Bardzo proszę o podpowiedź, co jeszcze mogę zrobić?

 56. Krzysztof Kazberuk

  Piotr,
  tak, zwrot pieniędzy na Twoje konto powinien nastąpić automatycznie. Powinieneś otrzymać informację mailową, że zwrot wróci do Ciebie w przeciągu 3-22 dni roboczych. Gdyby po upływie kilku dni to nie nastąpiło, zwróć się do Biura Obsługi Klienta AliExpress.

 57. Krzysztof Kazberuk

  Ryszard,
  w momencie potwierdzenia płatności, przed dokonaniem przelewu masz jeszcze możliwość weryfikacji Twojego adresu, pod który ma trafić dane zamówienie/a. Na swoim koncie możesz również zweryfikować jego poprawność w zakładce „Konto” -> „My Shipping Address”. Jeśli tam znajduje się pełny Twój adres, wraz z kodem pocztowym i przede wszystkim, poprawnie wpisanymi danymi osobowymi (imię i nazwisko), zwróciłbym się do Twojej placówki pocztowej z prośbą o wydanie zaświadczenia dlaczego przesyłka została zwrócona do nadawcy. Jeśli założyłeś już spór i przesyłka wróciła do sprzedawcy, poproś by zrobili zdjęcie etykiety nadawczej z przesyłki, w celu zweryfikowania, czy rzeczywiście sprzedawca dopełnił wszelkich formalności. Jeśli nie masz jeszcze otwartego – otwórz go. Wskaż, że przesyłka nie dotarła do Ciebie z powodu błędu sprzedawcy, ponieważ Ty zadbałeś o podanie dokładnego, pełnego adresu wraz z kwestionowanym imieniem i nazwiskiem.

 58. Ryszard

  Przesyłka z Aliexpress niestety została zawrócona z mojej poczty. Powodem był brak imienia i nazwiska. Adres i nr telefonu był ok. Swoje pełne dane przekazałem do Aliexpress przy rejestracji – sprawdzałem – są ok. Myślałem że zamawiając towar dane te po prostu zostaną automatycznie przepisane do wysyłki. Teraz sklep twierdzi że to ja podałem niepełne dane. Mści się brak doświadczenia? Czy za każdym razem należy podawać swoje dane do każdego sklepu? Co mogę teraz zrobić? Proszę o pomoc.

 59. Piotr

  Witam. Zakupiłem na Aliexpresie produkty i upłynął czas jaki miał sprzedawca na wysłanie produktów. Na koncie jest napisane, że po upływie tego czasu transakcja zostanie automatycznie anulowana. Czy pieniądze też automatycznie zostaną zwrócone na moje konto? Płatonść była dokonywana blikiem.

 60. Krzysztof Kazberuk

  Dorota,
  czy jesteś pewna, że zamówienie złożyłaś na ten sam adres email, na który obecnie się logujesz? Być może wcześniej korzystałaś z szybkiego logowania, np. pośrednictwem któregoś serwisu społecznościowego? W przypadku wątpliwości skontaktuj się z działem Obsługi Klienta.

 61. Dorota

  Witam, bardzo proszę o pomoc. W dniu 15.01.2020 kupiłam zegar na ścianę, z mojego konta zostały pobrane pieniądze a na stronie Aliexpress (Moje zmówienia – My order) transakcja jest nie widoczna. Proszę o pomoc i poradę co teraz.

 62. Krzysztof Kazberuk

  Monika,
  niestety, kwota którą wydałaś na zapłacenie cła niezostanie Ci zwrócona. Dosyć często się zdarza, że w opisie aukcji sprzedawcy zamieszczają dodatkową informację o tym, że nie ponoszą odpowiedzialności za dodatkowe koszta, które mogą zostać nałożone na odbiorcę paczki. Tak naprawdę, każda paczka przychodząca z Chin powinna mieć naliczone cło, póki co, przez ich nadmiar i często niską wartość, tak nie jest.

 63. Krzysztof Kazberuk

  Kam,
  niestety, za wysyłkę przedmiotu do sprzedawcy, musisz zapłacić z własnej kieszeni. Koszta te nie zostaną Ci zwrócone.

 64. kam

  Dzien dobry. Kupiłam smart watch i wysłano mi niedziałjący. Mam otwarty spór i mam go odesłać. Czy sprzedawca odda mi za koszt wysyłki?

 65. Monika

  Zamówiłam dwa krany wartości 80zl na ali , wszystko z nimi ok , ale zapłaciłam za nie cło, czy ali zwrócą mi pieniądze ?? Otwierać spór?

 66. Krzysztof Kazberuk

  Gosia,
  skąd pewność, że musisz odesłać produkt? Generalnie w takim przypadku zwrot otrzymałabyś najwcześniej po podaniu trackingu przesyłki. Czasem się zdarza, że zwrot następuje dopiero w momencie kiedy zwrot dotrze do sprzedawcy. Wydaje się mi, że został Ci przyznany zwrot bez potrzeby zwrotu produktu z powodu jego marnej jakości.

 67. Gosia

  Witaj
  Ok 12 dni temu przyszła do mnie zamówiona na AliExpress biżuteria – niestety nie spełnia moich wymagań – jest kiepskiej jakości mimo ze w opisie niby srebro 925 ewidentnie srebrem nie jest – kupowałam dwie takie bransoletki u dwóch różnych sprzedawców i do obu założyłam spór o refund i zwrot towaru (dodam, że zamawiałam pierwszy raz w życiu i kompletnie się nie orientuję w tematach zwrotu) opisałam całą sytuację dołączając fotki – kasę dostałam po 2 dniach i teraz dopiero pomyślałam o tym, że towar muszę zwrócić, co się kompletnie nie opłaca bo koszt zakupu to 50 zł co robić w takiej sytuacji? Wysyłka zwykłym listem ekonomicznym wiadomo koszt mały ok 5 zł ale czy to dojdzie do Chin – czy Aliexpress jakoś egzekwuje prawnie zwrot przesyłki – nie mam pojęcia jak to ugryźć?

 68. Krzysztof Kazberuk

  Ula,
  tak jak już Ci wspominałem w mailu: Przyznam, że temat ciężki. Ten zwrot 666 zł zaproponował Ci najprawdopodobniej sprzedawca. Dopiero po kilku dni od założenia sporu, jeśli nie dochodzi się do porozumienia ze sprzedawcą, AliExpress wkracza do gry. Myślę, że można spróbować dodać jak najwięcej dowodów wskazujących wadliwe działanie zakupionej hulajnogi, np. nagraj dokładny film jak wygląda, że nie uległa uszkodzeniu mechanicznemu i pokaż moment, w którym chcesz z niej skorzystać (lub dziecko) i fakt, że nie działa. Spróbuj dołączyć screeny z ceną nowej baterii ze sklepu stacjonarnego czy internetowego. Ponadto, możesz pokusić się o wystawienie negatywa za transakcję. Na to bardzo często sprzedawcy są wyczuleni. Opisz dokładnie dlaczego dajesz „aż jedną gwiazdkę” : )

 69. Ula

  Proszę o pomoc.Czy mogę jeszcze coś zrobić? Kupiłam hulajnogę 11.11.2019.Przyszłą hulajnoga z zepsutą baterią.Założyłam spór.O razu aliexspress zaproponował zwrot 666 zł( z 1661zł)Odrzuciłam propozycję-pisało,że będe ewentualnie mogła do niej wrócić. Później włączył się sprzedawca-proponując zwrot hulajnogi.Pisałam wielokrotnie,że ze wzglęgu na długi czas jaki by to trwał0 ,nie chcę odsyłać przedmiotu.Proponowane odesłanie- naprawa i znowu wysłanie.Że wnoszę o zwrot ale 1000zł bo tyle bateria kosztuje w Polsce.Wszystko na nic-ciągle:zwróć albo jeszcze gorzej bo kwota zwrotu zniknęła i pojawiłą się propozycja – 500zł!!Opcja 666 zniknęła. Wczoraj aliexpress rozstrzygnął spór.W żadne sposób nie odniósł się do moich argumentów tylko pozostała kwota 500zł. A ja za naprawę muszę zapłacić dwa razy więcej.Czy mogę jeszcze coś zrobić czy jestem już na totalnie przegranej pozycji? Pomimo wielu zakupów wcześniej,już wiem ,że żadnych więcej tam robić nie będę. Pisze do nich coś konkretnego a odpowiedzi żadnej tylko jak mantra ciągle ta sama propozycja.

 70. Krzysztof Kazberuk

  Martyna,
  jeśli nie miałaś podanej karty w aplikacji, zweryfikuj proszę, czy ktoś nie dokonał płatności za Twoje zakupy. Czy dokonywałaś kiedykolwiek płatność kartą w serwisie AliExpress? Spróbuj skontaktować się z pracownikiem AliExpress celem zweryfikowania płatności. Przejrzyj dokładnie aplikację, czy w portfelu nie masz podanej swojej karty. Spotkałem się kiedyś z sytuacją, że po dokonaniu opłaty za produkty z konta zniknęła dodatkowa kwota na pokrycie opłat na wysyłkę towaru. Zorientuj się dodatkowo, czy na swojej karcie możesz zastosować tzw. Chargeback.

 71. Martyna

  Dzień dobry. Dziś kupiłam dwie rzeczy na Ali, które opłaciłam poprzez przelewy.24, z konta od razu zeszło. Po dłużej chwili ponownie loguje się na konto bankowe a tam jakaś kolejna opłata -29,76 GPB Tytuł przelewu: pos 4874 xxxx xxxx 6368 009274654594 http://www.aliexpress.com internet GB. I to było płacone karta. Nie robiłam tej transakcji. Kontaktowałam się z bankiem, tam nic nie wiedza, polecają zastrzec kartę, i nie mogłam wstrzymać płatności do wyjaśnienia. O co tu chodzi? Z pomocy z Ali nie odpisują :/ Proszę o pomoc. Pozdrawiam PS: Dodam, ze na koncie na Ali nie miałam podanej karty, zawsze płaciłam przelewem.

 72. Krzysztof Kazberuk

  Waldemar,
  w żadnym przypadku nie potwierdzaj otrzymanie produktu póki go faktycznie nie będziesz miał w rękach. Zaraz po złożeniu zamówienia odliczał się czas, w którym sprzedawca AliExpress zobowiązał się wysłać przedmiot. Obecnie to, o czym piszesz, to odliczanie czasu, w którym przesyłka winna do Ciebie dotrzeć. Mogło się też tak zdarzyć, niestety, że sprzedawca podał fałszywy tracking w zamówieniu. Śledź go na bieżąco. W przypadku wątpliwości skontaktuj się od razu z AliExpress. Jeśli dotrze do Ciebie przesyłka wcześniej możesz potwierdzić jej otrzymanie i wtedy będziesz miał 15 dni na ewentualne założenie sporu w przypadku niezgodności.

 73. Waldemar

  Witam,
  Mam problem. Kupiłem telefon Xiaomi na ali 27.09. Po jakimś czasie wszedłem na stronę i widzę, że sprzedawca napisał mi, że z tymi telefonami jest problem i może mi wysłać telefon w innej konfiguracji. Nie zgodziłem się. Od kilku dni sprzedawca FANTACY TECHNOLOGY mi nie odpisuje i zmienił się czas realizacji:
  „Your order will be closed in: 51 Dni 12 Godziny 38 Minut”
  Kurcze i mam teraz czekać tyle czasu?
  Mam przycisk otwórz spór, ale po naciśnięciu pokazuje mi się komunikat:
  Można „Otwartego Sporu” 10 dni po sprzedawca statki swój przedmiot (y). Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zamówienia, proszę skontaktować się ze sprzedawcą.
  DOSTAŁEŚ GO <- przycisk
  Jeśli kliknę, to obawiam się, że potwierdzę otrzymanie przedmiotu, co robić?
  Skontaktowałem z ali za pomocą formularza, ale nie otrzymałem odpowiedzi.

 74. Krzysztof Kazberuk

  Janek,
  jak dobrze zrozumiałem rozpoczął się proces zwrotu pieniędzy na Twoje konto. Świadczy o tym informacja o tym, że „zwrot jest przetwarzany”. Sprawdź swoją skrzynkę mailową, być może znajduje się tam nawet mail potwierdzający rozpoczęcie procesu zwrotu pieniędzy do Ciebie.

 75. janek

  Pierwszy mój zakup na AliExpress i całkowicie nie udany. Zakupiłem radio do auta pieniążki wysłałem. Radio było w promocyjnej cenie, było ich 1300 szt po zakupie o jedno zmalało. Otrzymałem wiadomość od sprzedawcy Zerak na stanie i Abym anulował Zamówienie-co też zrobiłem Obecnie status aukcji jest ”zakończone” i nie ma możliwości założenia sporu, nie ma tego przycisku. Natomiast jak otworzę płatności to na tej podziałce jest „zwrot przetważanie”Czy jest możliwość odzyskanie pieniążków (Kożystam z tłumacza google)Dziękuję za jakąś radę J

 76. Krzysztof Kazberuk

  Anna,
  Jeżeli w zamówieniach masz każdą rzecz osobno, to potwierdź tylko te, które dotarły. Jeśli są one przedstawione jako całość jednego zamówienia możesz je potwierdzić, że otrzymałaś i od razu załóż spór, w którym wskażesz czego Ci w nim brakowało.

 77. Anna

  Właśnie nie – wszystkie przyszły w jednej przesyłce, były z jednej oferty tylko w różnych „stylach/wzorach”. Stąd nie bardzo wiem co i jak robić

 78. Krzysztof Kazberuk

  Anna,
  wydaje się mi, że najrozsądniej będzie zaznaczyć tylko to co otrzymałaś już. Czy te rzeczy przyszły w osobnych przesyłkach? Jeśli tak, to tym bardziej zaznacz tylko te, które póki co dotarły.

 79. Anna

  Rozumiem. W takim razie mam jeszcze pytanie – Czy gdybym zdecydowała się na potwierdzenie od razu, to czy przy potwierdzaniu paczki powinnam zaznaczyć wszystkie pozycje czy może odznaczyć ten jeden brakujący przedmiot? Nie zablokuje to opcji zwrotu?

 80. Krzysztof Kazberuk

  Anna,
  W wielu miejscach o tym pisałem i zwrócę uwagę na to jeszcze raz: w żadnym wypadku nie zgadzaj się na zwrot pieniędzy poprzez system PayPal. Ten sposób zwrotu pieniędzy nie gwarantuje tego, że je odzyskasz. A jeśli nawet prześle Ci należną kwotę, żebyś nie zakładała sporu, w przyszłości sam może wystąpić o jej zwrot w ramach sporu.. w serwisie PayPal. Warto również nagrywać momenty otwarcia paczek, by w przypadku braków w przesyłce, mieć niezbity dowód. Na Twoim miejscu poczekałbym aż minie czas ochrony kupującego, albo potwierdził odebranie paczki i od razu po wybraniu któregoś z wariantów, założył spór. Masz na to kolejne 15 dni od momentu potwierdzenia dostarczenia przesyłki. W sporze wskazałbym na braki w przesłanym zamówieniu i żądał jakąś część pieniędzy albo całość, według Twojego uznania. Możesz dołączyć screen z wiadomością od sprzedawcy, że przyznał Ci rację i chciał zwrócić pieniądze poprzez PayPal. Tutaj tez nie powinien mieć wątpliwości.. 🙂

 81. Anna

  Witam, mam taką sytuację że otrzymałam zamówienie ale nie całe – brakuje jednej z pięciu rzeczy. Czas ochronny jeszcze z 30 dni trwa minimum. Napisałam do sprzedawcy licząc w duchu że może dośle brakujący przedmiot. Napisał jednak że proponuje mi zwrot pieniędzy. Napisalam że ok, a teraz sprzedawca chce nr PayPal. Nie mam takiego konta więc zaczęłam szukać co i jak zrobić. Z tego co zrozumiałam czytając komentarze pod tym postem nie powinnam bawić się w PayPal tylko zwrot na konto z którego płaciłam (place przelewy 24 zawsze).
  Ale co zrobić w takiej sytuacji? Nie miałam nigdy wybrakowanego zamówienia? A tym bardziej normalnej ludzkiej propozycji zwrotu (sprzedawca zwykle szybko mi odpowiada). Jeśli już to otwierałam spór bo nic w ogóle nie doszło.
  Nie potwierdziłam jeszcze otrzymania żadnego towaru z tego zamówienia bo nie wiedziałam czy powinnam.
  Bardzo proszę o radę jak postąpić.

 82. Krzysztof Kazberuk

  Maciek,
  dziękuję Ci komentarz, którym się podzieliłeś i poświęcony czas. Niestety, trzeba Ci przyznać rację, że sprzedawca będzie robił wszystko, posuwając się nawet do zagrań czysto nie fair, tylko byśmy nie odzyskali swoich pieniędzy. Dzieje się tak nawet w przypadku ewidentnego przekrętu – niewysłania nam paczki o czasie, przysłania towaru uszkodzonego czy zupełnie czegoś innego niż zamawialiśmy. Należy bezwzględnie pamiętać o zakładaniu sporu jako jedynie słusznej drogi w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

 83. Maciej

  Dużo kupuję na AliExpress co czasem niestety powoduje konieczność zakładania sporów. Sprzedawcy cuda wypisują by tylko wycofać spór. Spotkałem się już z szantażem że sprawiam iż ich dzieci umrą z głodu czy sklep straci reputację a jest jedynym źródłem ich skromnych dochodów. Nie dajcie się nabrać – to typowy chiński marketing podobnie jak nazywanie nas kochanymi majfriendami. Zasady w serwisie na AliExpress są proste – 60 dni i zwrot nawet jak towar dotrze po 61 dniach to ten zwrot się należy jak psu buda. To samo dotyczy błędów w opisie – kupujesz but i jest tabelka że ma mieć 28 cm to tyle ma mieć- pół cm różnicy i refund.

 84. Krzysztof Kazberuk

  Aneta,
  jeśli nie mieszkasz w tak dużym mieście jak np. Warszawa i Twojej miejscowości / gminie jest tylko jeden oddział Poczty Polskiej, warto dopytać w nim o takie paczki bez podanej nazwy ulicy i ewentualnie poprosić, by takowych nie zwracali, a przekazali je Tobie. Jeśli masz w swoim mieście kilka oddziałów poczty, z jedną główną siedzibą, to w niej spróbuj zasięgnąć informacji i podobnie jak w poprzednim przypadku – spróbuj dowiedzieć się, czy istniałaby możliwość przekazanie ich Tobie. Poczta Polska udostępnia taką usługę jak zmianę adresu odbiorcy wysłanego już listu czy paczki, a która utkwiła w jednym z oddziałów z powodu braku pełnych danych. Niestety, może to zrobić tylko nadawca.

 85. Aneta

  Witam serdecznie

  Mój problem dotyczy błędnego adresu wysyłki.. Zamówiłam kilka rzeczy i niektóre z nich już są w połowie drogi do mnie.. Jednak na moim adresie do wysyłki nie ma nazwy ulicy.. Co teraz? Czy otwierać spór i liczyć na zwrow pieniędzy czy czekać i dopytywac się na poczcie czy przyszły takie paczki bez nazwy ulicy

  Pozdrawiam

 86. Krzysztof Kazberuk

  Lincia,
  w żadnym wypadku nie wierz sprzedawcy. Niestety, znane są przypadki zwrotu pieniędzy przez sprzedającego poprzez PayPal, a następnie wystawione żądanie zwrotu pieniędzy w ramach tego systemu płatności. Może Ci to przysporzyć dodatkowych kłopotów. Najbezpieczniej będzie założyć spór, jeśli już będzie taka możliwość, i zażądać pełnego zwrotu gotówki. To jedyny i bezpieczny sposób ubiegania się o zwrot pieniędzy w ramach Programu Ochrony Kupujących, działającego w ramach AliExpress.

 87. Lincia

  Witam, zamówiłam jakiś czas temu zegarek – krokomierz, pierwszy przyszedł bez problemu, więc zamówiłam drugi, od tego samego sprzedawcy. Po kilku dniach patrzę, że przesyłka została anulowana. Napisałam do sprzedawcy: „co się stało?”, odpisał mi, że przeprasza, i że jak chcę to wyśle jeszcze raz lub zwróci mi pieniądze. Zgodziłam się na ponowna wysyłkę. Odpisał mi: „czy na pewno chce czekać kolejne 45-60 dni”. W sumie mężowi nie zależało na zegarku, więc odpisałam, że nie chce tyle czekać i chcę zwrot pieniędzy. Na to sprzedawca poprosił mnie o konto PayPal. Odpisałam, że takiego nie mam. W odpowiedzi odpisał, czy chcę zniżkę do jego sklepu. Odpisałam, że nie. Na co on napisał mi, że zwróci mi pieniądze na moją kartę, tylko mam nie zakładać sporu i przesłał mi do tego całą instrukcje jak mam to zrobić. Bo tak będzie lepiej dla niego, a on mi odda kasę na kartę. Wierzyć czy poczekać i założyć spór przez Ali?

 88. Krzysztof Kazberuk

  Waldemar,
  jak dobrze rozumiem, założyłeś już spór. W tej chwili możesz ewentualnie zaproponować inne rozwiązanie lub dodać dodatkowe dowody do sprawy. Jeśli towar nie został wysłany i taki podałeś powód otwarcia sporu – nie zmieniaj go. Jeśli sprzedawca nie wprowadził żadnego numeru śledzenia sugerującego wysłanie produktu, pieniądze powinny Ci być zwrócone jakby z automatu.

 89. Waldemar

  Witam! mam problem z odzyskaniem pieniędzy z AliExpres . Zamówiłem kilka rzeczy u jednego sprzedawcy wysyłka miała być darmowa po złożeniu zamówienia otrzymałem meila że będę musiał dopłacić ok 30USD. Sprzedawca poinformował mnie (…)drogi przyjacielu, ponieważ twój adres należy do pilota, nie możemy go wysłać, możesz skonsultować się z DHL, po prostu zmień przyczynę, uzgodnimy to, a następnie otrzymasz zwrot pieniędzy, dziękuję za współpracę
  Max
  W jaki sposób mam zmienić przyczynę zwrotu? Czy powinienem to zrobic czy po prostu czekać na zwrot gotówki. Dodam że towar nie został wysłany. Pozdrawiam

 90. Krzysztof Kazberuk

  Mania,
  w takich przypadkach warto nagrywać moment otwarcia przesyłki. W Twoim przypadku próbowałbym w jakikolwiek sposób udowodnić to, że otrzymałaś tylko jedną rzecz. Możesz spróbować posiłkować się screenami z rozmów ze sprzedawcą. Skontaktuj się bezpośrednio z pracownikiem AliExpress i z nim spróbuj rozwiązać swój problem.

 91. Mania

  Witam, zamówiłam 2 rzeczy od jednego sprzedawcy- zapłaciłam przelewem. Sprzedawca skontaktował się ze mną, wyjaśniając że jedna z tych rzeczy jest niedostępna i czy rezygnuję z całości czy zamawiam ta jedną rzecz. Poprosiłam o wysłanie 1 rzeczy, sprzedawca sam napisał że pieniądze za drugą rzecz zwrócą mi. Przesyłka przyszła zaznaczyłam otwórz spór -brak dostarczenia produktu. Niestety spór zamknięto z komentarzem przesyłka dostarczona. Co w takiej sytuacji zrobić? drugi raz sporu nie otworzę

 92. Krzysztof Kazberuk

  Krzysiek,
  podobnie jak w przypadku Anny, obawiam się, że będzie trudno odzyskać całość pieniędzy. Znając sposób działania AliExpress domniemywam, że zostanie Ci zwrócona kwota pomniejszona o koszt wysyłki i ewentualnego zwrotu do nadawcy (to też zapewne wiąże się z jakimś kosztem). W sporze wydaje się mi, że najrozsądniej będzie napisać, że paczka wraca do sprzedawcy, i poprosić o zwrot poniesionych kosztów. W kolejnym kroku, gdyby Twoja propozycja nie znalazła akceptacji ze strony sprzedawcy, zaproponuj, że chcesz zwrot całej kwoty pomniejszonej o poniesione koszta wysyłki i odbioru paczki przez sprzedawcę.

  Należy pamiętać, że na przesyłki przesłane nam z poza UE w ramach AliExpress może zostać nałożone cło. Piszą o tym często sami sprzedawcy w swoich aukcjach, że nie biorą za taką sytuację odpowiedzialności.

 93. Krzysiek

  Witam, zakupiłem drona na aliexpress, po kilkunastu dniach dostałem maila z UC że proszą o informacje o paczce (co wniej jest link do strony itp), po podaniu tych rzeczy został mi naliczony podatek i cło, co po dodaniu do wartości drona, przekracza wartość takiego samego drona w polskich sklepach. Urząd Celny poinformował mnie że wystarczy że im napiszę maila, z informacją że nie przyjmuję paczki a oni już wyślą ją do nadawcy na jego koszt. Pytanie tylko jak odzyskać pieniądze z aliexpress, bo paczka dotarła w terminie (do urzedu celnego oczywiscie) i nie jest uszkodzona itp (żadne z wymienionych przykładów w artykule powyżej). Jak załżę spór to o co, i jak to wszystko poprowadzić żebym otrzymał zwrot pieniędzy?? na stronie nadawcy jest znaczek z paczuszką ze szczałką wstecz (co to oznacza)?.

 94. Krzysztof Kazberuk

  Anna,
  wybacz, że odpisuję dopiero teraz na Twój komentarz. Często w opisach aukcji, w serwisie AliExpress można znaleźć zapis, że sprzedawca nie bierze odpowiedzialności za ewentualne dodatkowe koszta związane z cłem, czy innymi opłatami podatkowymi, obowiązującymi w kraju kupującego. Zostaje przy tym zamieszczona informacja, by w razie obaw o naliczenie dodatkowych kosztów dać znać o tym sprzedawcy. Wtedy paczka jest wysyłana jako prezent, upominek lub przesyłka od rodziny. W związku z tym obawiam się, że mogą wystąpić pewne problemy z odzyskaniem całości pieniędzy. Oczywiście, możesz udawać, że nic nie wiesz o zatrzymaniu przesyłki przez Urząd Celny i nie masz możliwości jak się dowiedzieć. Ale takie postępowanie byłoby nie fair. Jeśli przesyłka wróci do sprzedawcy możesz ewentualnie poprosić o ponowną wysyłkę lub zwrot kosztów produktu. Jeśli udało Ci się inaczej jeszcze rozwiązać problem daj proszę o tym znać w komentarzu.

 95. Anna

  A ja mam inne pytanie : czy jeśli jeszcze nie otrzymałam paczki bo urząd celny ją zatrzymał i dowiedziałam się że muszę zapłacić cło +VAT koszt prawie taki sam jak samego towaru i zdecyduje że nie przyjmę tej przesyłki to czy mam szansę odzyskać pieniądze za towar?

 96. Krzysztof Kazberuk

  Aleksandra,
  jak rozumiem anulowałaś poprostu zamówienie nim sprzedawca zdążył je wysłać? Jeśli tak, powinnaś otrzymać informację mailową od serwisu AliExpress o zwrocie pieniędzy.

 97. Aleksandra

  Ja mam inny problem, z4obilam zamowienia i nie zaowarzylam że sprzedający nalicza sobie kosmiczna kwotę za przesyłkę czyli 217 zl plus koszt produktu jak się zorientowałam to pobrali mi pieniążki z konta, odrazu zrobiłam zwrot produktu na aplikacji, i moje pytanie brzmi czy odzyskam wszystkie pieniążki i w jakim czasie

 98. Krzysztof Kazberuk

  D,
  w teorii, to właśnie za pośrednictwem Poczty Polskiej powinien wrócić przelew. Przyznam, że się z takim rozwiązaniem jeszcze nie spotkałem. Jako, że temat zwrotu pieniędzy z AliExpress za pośrednictwem Poczty Polskiej wraca czasem jak bumerang, skontaktuję się z PP z zapytaniem jak wygląda ewentualny zwrot pieniędzy za jej pośrednictwem.

 99. D

  Witam, mam problem a mianowicie przysłano mi zły produkt, otworzyłam spór z prośbą o zwrot pieniędzy, jednak problem polega na tym, że płatności dokonałam zwykłym papierowym przelewem tradycyjnym. Jak w takiej sytuacji zostaną zwrócone mi pieniądze?

 100. Krzysztof Kazberuk

  Karol,
  powinieneś otrzymać maila od AliExpress, że w związku z anulowanym zamówieniem w ciągu kilku dni otrzymasz zwrot pieniędzy. Aby podejrzeć zamówienie można do niego wrócić klikając w „Moje Zamówienia [My Orders]”, następnie „Usunięte zamówienia [Deleted Orders]”, chyba, że zostało już trwale usunięte. Gdybyś nie otrzymał żadnej informacji zwrotnej odnośnie anulowanego zamówienia pozostaje skontaktować się z Biurem Obsługi AliExpress.

 101. Karol

  Anulowałem zamówienie i czekałem na zwrot. Teraz przez przypadek usunąłem ten przedmiot z listy kupionych. Czy coś trzeba robić jak tak to co?

 102. Krzysztof Kazberuk

  Damian,
  ten komunikat jest informacją o tym, że do zakładanego sporu możesz zostawić jeszcze swój komentarz, wskazówkę, ewentualne dokładniejsze wyjaśnienie sprawy. Nie możesz jednak przekroczyć ilości pięciuset znaków. Jeśli korzystasz z Translatora od Google i bezpośrednio z niego kopiujesz przetłumaczony tekst komentarza, może się również zdarzyć, że takowy komunikat się pojawi, pomimo tego, że się zmieścisz w ilości pięciuset znaków. Najlepiej kopiować za pośrednictwem systemowego Notatnika.

 103. Damian

  „You can leave your comments here. Please use no more than 500 non-Chinese characters.” Wyskakuje mi coś takiego po uzupełnieniu wszystkiego i nie działa przycisk submit na końcu

 104. BEATA

  Korzystam. Ale co przetłumaczę i odpowiem to Eva znów nowe linki daje do naciśnięcia albo coś napisze. Więc zanim odpowiedzialam to już nowe daje i nie dogadam się 🙂
  Ale dzięki

 105. Beata

  Znów natrafilam na Pana pomoc w innym linku. Ja towar kupilam w listopadzie i towar utknął w Warszawie bo tak mialam w styczniu pokazane. Sklep w czasie rozmowy, kazał mi czekać że jeszcze dostanę list. No i tak czekam już. Dziś mi napisali ze mam zadzwonić do Urzędu Celnego czy jest tam moja paczka.
  Na Czacie z Aliexpress nie mogę się dogadać bo nie znam języka. Więc lipa. Dobrze ze nie jest to duża kwota bo ponad 6 zł. Ale Aliexpress piszę ze jest do odzyskania kasa. A w moim przypadku nie jest. Pozdrawiam

 106. Krzysztof Kazberuk

  Agnieszko,
  jeśli masz możliwość otwarcia jeszcze sporu – jak najbardziej otwórz. W opcjach wskaż, że nie dotarła do Ciebie przesyłka. Jeśli to nie będzie możliwe, spróbuj skontaktować się z pracownikiem AliExpress za pomocą czatu i wyjaśnij w kilku zdaniach na czym polega problem. Podobną sytuację miałem w ostatnich tygodniach z zamówioną myszką bezprzewodową. Na szczęście, jeszcze w czasie Ochrony Kupującego przedmiot dotarł.

 107. Krzysztof Kazberuk

  Tynka,
  aby skontaktować się z pracownikiem AliExpress najlepiej będzie wybrać jakieś przykładowe pytanie, na ile się da – najbliższe naszemu problemowi. Po otrzymaniu automatycznej odpowiedzi możemy znów wybrać kolejne pytania. Często, już w następnym kroku obok kolejnych, dodatkowych pytań, pojawia się pytanie, czy znaleźliśmy odpowiedź na nurtujący nas problem, i czy jesteśmy usatysfakcjonowani obsługą Evy. Wtedy wystarczy zaznaczyć odpowiedź negatywną i zostaniemy połączeni z pracownikiem AliExpress.

 108. Tynka

  Tylko jak się skontaktować bezpośrednio? Wszędzie są przykładowe pytania i odpowiedzi

 109. Krzysztof Kazberuk

  Tynka,
  jak dobrze zrozumiałem Twój komentarz – najpewniej sprzedawca podał Wam nieprawdziwy tracking, a właściwie prawdziwy, ale pochodzący z innej przesyłki. Wydaje się mi, że przed potwierdzeniem otrzymania paczki najlepiej będzie bezpośrednio skontaktować się z pracownikiem AliExpress, wskazując, że sprzedawca podał Wam fałszywy tracking – z innej przesyłki. Pieniądze w ramach sporu powinny zostać Wam zwrócone bez problemu.

 110. Tynka

  Witam, mam taki problem. Po złożeniu zamówienia sprzedawca napisał że nie ma tego towaru już w sklepie i czy może wysłać coś innego w odpowiedzi dostał że nie i w tym samym czasie wysłał paczkę tylko że na koncie męża widnieje inny adres dostawy niż nasz. Sprzedawca twierdzi że mamy założyć spór i on pieniądze wróci tylko nie mozemy otworzyć sporu bo jest informacja że dostawa powiodła się a my nic nie dostaliśmy i nie dostaniemy. Co możemy teraz zrobić? Potwierdzić otrzymanie zamówienia tylko po to żeby założyć spór? Bo w tej chwili zaznaczając że nie otrzymaliśmy paczki wyskakuje zobacz informacje logistyczne gdzie pisze ze dostawa powiodła sie

 111. Agnieszka B

  Witam. Ja mam jeszcze inny problem. Mianowicie na alli i na stronie poczty jest status zamowienie „doreczone” ale ja nie mam przesylki. Chodzilam po sasiadach, bylam na poczcie i dalej nic. Sporu nie otworze bo niby doreczono… czy jest mozliwosc odzyskania pieniedzy w takiej sytuacji??

 112. Mona

  Płatność paypal, byłam w banku mówią ze nic nie ma. A na Ali piszą ze zwrot dokonany.

 113. Mona

  Mój problem jest taki że otworzyłam spór, sprzedawca zgodził się na zwrot pieniędzy czas był do 6 marca a pieniędzy dalej nie mam na koncie. Po prostu nie doszły, pisali że mam się z tym zwrócić do mojego banku bo to nie ich wina i koniec tematu. O co chodzi?

 114. Krzysztof Kazberuk

  Andrzej,
  dziękuję Ci za kolejny komentarz. Cieszę się, że odzyskałeś pieniądze. Niestety, zdarzają się sprzedawcy, który traktują nas, europejskich klientów, delikatnie pisząc – nieelegancko. Ale i zdarzają się tacy, u których kupowałbym w ciemno.

 115. Andrzej

  tak pytałem, mój bank nigdy nie przetrzymuje pieniędzy. Mieszkam w Anglii. Tutaj w tym banku robisz przelew i masz kasę na koncie w tej samej sekundzie. O dziwo jak się zacząłem kłócić z pomocą Aliexpress, że są złodziejami, a oni mi że mój bank przetrzymuje kasę… Cud na drugi dzień wstałem i kasa na koncie! JUż drugi raz tak mam, więc mam podejrzenie, że Aliexpress kasę przetrzymuje. Chińczycy robią się gnojkami gdy wchodzą duże pieniądze! Lepiej zrobić przez PayPal przynajmniej jak problem to trzęsą tylną częścią ciała. Miałem tak, to Chińczyk płakał, bo PayPal nie podaruje.

 116. Krzysztof Kazberuk

  Andrzej,
  w jaki sposób dokonywałeś płatności za zamówienie? Za pomocą np. Przelewy24, czy płaciłeś może kartą kredytową? Jest możliwe, że Twój bank przetrzymuje zwrot Twoich pieniędzy z powodu braku możliwości identyfikacji gotówki. Pytałeś w swoim banku o ten zwrot?

 117. Krzysztof Kazberuk

  Doroto,
  tak, masz szansę odzyskać pieniądze. Co jest powodem tego, że nie możesz otworzyć sporu? Jeśli nie poprzez spór, spróbuj odzyskać pieniądze z AliExpress korzystając z czatu.

 118. Andrzej

  A co gdy Aliexpress gada mi bzdury, że mój bank wstrzymuje zwrot pieniędzy, bo minęły prawie 4 tygodnie od zwrotu pieniędzy, a kasy jak nie mam tak nie mam…

 119. Dorota

  Witam
  Zamówiłam w styczniu przesyłkę. Termin był do dziś. Przesyłki nie otrzymałam. Nie mogę otworzyć sporu. Sklep zniknął. Czy mam jakąś szansę odzyskać pieniądze?

 120. Krzysztof Kazberuk

  Florian,
  cieszę się, że sprawę udało się zakończyć pozytywnie. Pozdrawiam

 121. Florian

  Pieniążki już na koncie warto próbować. Pozdrawiam

 122. Krzysztof Kazberuk

  Florian,
  nie ma za co. Zachęcam Cię do polubienia FanPage’a, jeśli korzystasz z FB 🙂 -> https://www.facebook.com/BlogMlodegoTaty/ Gdybyś nie otrzymał zwrotu, nie zrażaj się. Spróbuj ponownie. Mnie się za drugim razem udało odzyskać pieniądze dla jednej z Czytelniczek mojego bloga. Dlatego warto próbować.

 123. Florian

  Skontaktowałem się z konsultantem z live chat zapewnił mnie że otrzymam rekompensatę w kwocie jaką zapłaciłem za towar czas oczekiwania 7 dni pozostaje czekać, napiszę jeszcze jak już otrzymam zwrot. Dziękuję i pozdrawiam

 124. Krzysztof Kazberuk

  Florian,
  mimo to, nie poddawaj się. I nie rezygnuj, nawet po wstępnie odmownej decyzji. W ostatnich udało się mi pomóc jednej z Użytkowniczek i odzyskać prawie równowartość 150 $. Kosztowało to trochę czasu, dwukrotnego podejścia do sprawy, ale udało się. Trzeba pamiętać, że serwis AliExpress jest pro kliencki. Zatem jeśli jesteś pewny swych racji, śmiało walcz 🙂

 125. Florian

  Płatność PayU – Blik chyba zostaje tylko chat

 126. Krzysztof Kazberuk

  Florian,
  niestety, można przepuszczać, że sprzedawca Cię celowo zwodził po to właśnie, żebyś nie miał możliwości otwarcia sporu. Na przyszłość pamiętaj o tym, by bez względu na to, co pisze sprzedawca otwierać spór w razie jakichkolwiek wątpliwości. Możesz spróbować skontaktować się z pracownikiem AliExpress za pośrednictwem czatu. W jaki sposób opłacałeś zamówienie? Sprawdź, być może masz możliwość skorzystania z opcji chargeback’u.

 127. Florian

  Witam towar zakupiony 25.11. nie dotarł pisałem do sprzedawcy 25 styczeń już chyba było po okreies ochronnym odpowiedział żeby jeszcze poczekać że sprawdzają, dodam że numer trackingowy nie działał od początku nie mam już możliwości otworzenia sporu czy jest jeszcze jakaś możliwość na odzyskanie pieniędzy.

 128. Krzysztof Kazberuk

  Lucas,
  jeśli masz możliwość skorzystania z chargeback to wydaje się mi to dobrym wyjściem z sytuacji. Możesz również, w ramach AliExpress, spróbować otworzyć spór i w jego ramach starać się o zwrot pieniędzy. Gdyby to drugie nie wypaliło, pozostaje pierwsza opcja.

 129. Lucas

  Czy znany jest przypadek aby komuś udało się założyć spór mimo przekroczenia terminu i automatycznym zmianie statusu na „zakończony”? Nie wiem czy jeszcze mam walczyć o zwrot kosztów za nieotrzymaną przesyłkę za pośrednictwem ali czy próbować przez chargé back, co radzicie?

 130. Krzysztof Kazberuk

  Dagmara,
  jaki status ma Twoje zamówienie? Zakończone? Spróbuj skontaktować się z pracownikiem AliExpress. Jeśli nie jesteś biegła w języku angielskim, możesz śmiało skorzystać z translatora, choćby od Google. Pozwoliłem sobie do Ciebie wysłać krótkiego maila, jeśli to możliwe odeślij mi screeny, na których widać zamówienie. Postaram się coś jeszcze doradzić.

 131. Dagmara

  Otworzyłam spór ponownie, ale tym razem chciałam go w danym zamówieniu otworzyć jeszcze raz. Otworzyła się strona z info na czerwono „Sorry, dispute Can not be opened in This order status”. Nie wiem co dalej. Mamy 15.02, a paczka miała status dostawy na 02.02. Proszę o pomoc. Niestety, spór nie może być otwarty w tym statusie zamówienia.

 132. Krzysztof Kazberuk

  Dagmara,
  przeczytaj wpis o tym jak otworzyć spór na AliExpress, znajdujący się w tym wpisie. Najprościej pisząc – jeśli logujesz się do serwisu za pomocą strony internetowej, spór można otworzyć poprzez skorzystanie z linku „Otwórz spór” znajdujący się w szczegółach danego zamówienia.

 133. Dagmara

  Mam pytanie odnosnie tego, czy dobrze otworzylam spor. Obecnie w sporze w wiadomosci ze sprzedawca ponownie pokazuje czas dostawy, natomiast gdy wejde na zakonczona transakcje, pokazuje, ze paczka dotarla do Polski.
  Poprosze o dokladny schemat jak prawidlowo otworzyc spor.
  Wchodzac na zakladke w sporach, widze ups brak.
  Pozdrawiam

 134. Krzysztof Kazberuk

  Dagmara,
  najważniejsze, że masz założony spór. Potrzeba teraz tylko trochę cierpliwości. Niestety, jak już wspominałem w innym komentarzu sprzedawcy często ignorują próbę kontaktu. W szczegółach sporu powinna znaleźć się przewidywana data jego zakończenia. Jeśli sprzedawca w ogóle nie zareaguje (a tak najprawdopodobniej będzie), AliExpress rozwiąże spór przyznając Ci zwrot.

 135. Krzysztof Kazberuk

  Igor,
  niestety, częstą praktyką sprzedawców jest nieodpowiadanie na wiadomości lub odsyłanie odpowiedzi z kilkudniowym opóźnieniem. Podstawową zasadą w przypadku robienia zakupów w serwisie AliExpress, czy nawet starań o odzyskanie pieniędzy z AliExpress, jest pilnowanie terminów, by w odpowiednim czasie otworzyć spór i być ciągle „pod ochroną”. W Twoim przypadku pozostało spróbować skontaktować się z redakcją serwisu lub czekać dalej na przesyłkę. Zdarza się, że czasem przesyłki docierają z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

 136. Krzysztof Kazberuk

  Milena,
  czy do tego zamówienia masz założony spór? Jeśli tak to w czasie rozwiązywania sporu sprzedawca może przedstawiać różne rozwiązania sprawy. Składanie takiej propozycji może być też taktycznym zagraniem by Cię zniechęcić do starań o zwrot gotówki. Gdyby naszła potrzeba zwrotu przedmiotu i wysłania go z powrotem do Chin, to rzeczywiście musiałabyś opłacić koszta przesyłki. Często jest to więc nieopłacalne. Jeśli jeszcze nie założyłaś sporu – otwórz go. Wskaż w nim, że otrzymałaś przedmiot, ale niestety jest uszkodzony. Zaznacz, że chcesz pełny zwrot ceny sukienki lub jakąś część ceny. W przypadku braku porozumienia ze sprzedawcą, AliExpress wkroczy do negocjacji. Nie zapomnij zrobić dokładnych zdjęć ubytków z zakupionej sukience.

 137. Dagmara

  Witam!
  Bardzo prosze o pomoc.
  02.02.2019 powinnam dostac paczke. Paczka nie dotarla, a sprzedawca ignoruje wszystkie wiadomosci.
  Zrobilam spor i tez zero reakcji. Mamy juz 13.02 i boje sie przedawnienia sprawy.

 138. Igor

  Mam ogromną prośbę o pomoc. Naiwnie czekałem od 26 listopada na wartościową przesyłkę. Niestety nie doszła do dzisiaj. Sporu już nie mogę założyć. Sprzedawca nie odpowiada na moją korespondencję. W komentarzach negatywnych pojawiły się takie o nieotrzymaniu towaru. Co w takiej sytuacji zrobić ? Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam serdecznie.

 139. Milena

  Witam
  Zamówiłam kostium, który doszedł uszkodzony. Sprzedawca chce oddać mi pieniądze jak dokonam zwrotu towaru. Czy to ja mam pokryć koszty wysyłki jeśli to nie jest moja wina? Jak rozwiązać tą sprawę.

 140. Agnieszka

  Płaciłam kartą w złotówkach, więc może nie przelicznik. Wygląda tak, jakby odjęto koszty przesyłki. Ale ponieważ właśnie dostałam zamówioną rzecz (miesiąc po terminie), to po prostu, zgodnie z sugestią z innych odpowiedzi, zamówię coś u tego sprzedawcy za zwróconą kwotę z odpowiednią informacją i prośbą by nie przesyłał kolejnego zamówienia. Dziękuję za odpowiedź.

 141. Krzysztof Kazberuk

  Agnieszko,
  Jak duża jest to różnica? Przyznam, że mnie najczęściej zwracane są kwoty dokładnie co do grosza. Być może wynika to stąd, że zaraz po zamknięciu sporu, pieniądze trafiają jeszcze tego samego dnia na konto. Sprawdź jeszcze raz dokładnie kwotę, która została Ci zwrócona po zamknięciu sporu. Powinna być wyrażona w złotówkach. Trzeba pamiętać, że przy zakupach kartą, banki stosują inny przelicznik kursu danej waluty (złoty -> dolar), często mniej korzystny dla nas. Być może w opłatach była doliczona dodatkowa opłata za obsługę samej transakcji. Warto zapytać w swoim banku o szczegóły, skąd ta różnica.

 142. Agnieszka

  Zapłaciłam w złotych polskich (kartą). Po założeniu sporu pieniądze otrzymałam, jednak jest to kwota o ok. 15% niższa od pierwotnie wpłaconej. Na szczęście nie są to duże pieniądze, ale jednak.

 143. Krzysztof Kazberuk

  Aga,
  jak już pisałem w odpowiedzi do Izy:

  „Jeśli z zamówioną rzeczą wszystko będzie w porządku – możesz kupić ją jeszcze raz”.

  W wiadomości do sprzedawcy zaznacz jednak, żeby przesyłki już nie wysyłał. Po kilku dniach potwierdź otrzymanie towaru. Sprzedawca otrzyma pieniądze za zakupiony przez Ciebie towar, a Ty zyskasz możliwość pozostawienia swojej opinii o nim.

 144. Aga

  A co w przypadku gdy założyłam spór, ponieważ przesyłka nie dotarła, dostałam zwrot pieniędzy, a po 2 tyg przesyłka dotarła?

 145. Krzysztof Kazberuk

  Dadi,
  spór możesz otworzyć w każdym momencie. Jedynym ograniczeniem z jakim się spotkałem to to, że najwcześniej można było otworzyć spór po upłynięciu 10 dni od dnia wysyłki towaru. Spróbuj ewentualnie otworzyć spór przy pomocy innego urządzenia, np. poprzez komputer.

 146. dadi

  Często robię zakupy na Ali ale miałem sytuacje, że wysyłka miała być wysłana Aliexpress Standard Shipping 12-18 dni (bo tylko takie wybieram i przychodzą zazwyczaj koło tego 18. dnia). No ale sprzedawca wysłał jakimś innym ***** i mimo, że przesyłka powinna dojść do 18 dni to dysputę mogę otworzyć dopiero po 60 dniach. K P I N A. A do Aliexpress się nie dodzwonisz, nie napiszesz, możesz z robotem porozmawiać.

 147. Krzysztof Kazberuk

  Adam,
  w jaki sposób dokonywałeś płatności? Kartą kredytową? Ja dokonuję płatności za pośrednictwem Przelewy24, i najczęściej po mailowej informacji o zwrocie w ciągu jednego dnia mam już z powrotem pieniądze na koncie. W przypadku kart kredytowych może to trwać trochę dłużej. Zawsze możesz sprawdzić stan zwrotu na karcie zamówienia. Jeżeli pojawi się tam informacja, że proces zwrotu został zakończony, a Ty dalej nie masz pieniędzy na koncie skontaktuj się ze swoim bankiem.

 148. Krzysztof Kazberuk

  Irca,
  by skontaktować się z obsługą serwisu AliExpress za pomocą aplikacji trzeba wybrać z menu opcję „Obsługa Klienta” (ikonka słuchawek z mikrofonem). Po wybraniu tej opcji klikamy, znajdujący się na samym dole, przycisk „Live Chat”. Po jego wyborze decydujemy się na kategorię, której dotyczy sprawa, z którą chcemy się zwrócić do AliExpress. Druga opcja to dokładniejsze określenie czego dotyczy nasz problem. Po dokonaniu wyboru klikamy „Live Chat”. Osobiście nie miałem okazji korzystać z tego typu pomocy, jednakże spotkałem się z opiniami, że czasem połączy nas z automatem a czasem z pracownikiem serwisu. Wszystko zależy od „szczęścia”.

  Jeśli chodzi o kontakt z obsługą serwisu AliExpress za pomocą strony www, procedura jest dość podobna. Wpierw trzeba odnaleźć opcję „Customer Service”, znajdującą się najczęściej u dołu strony, po lewej jej stronie. Kolejne kroki są podobne jak w przypadku kontaktu za pomocą aplikacji.

 149. Adam Arciszewski

  Witam ,
  mam pytanie spór został zakończony otrzymałem taką wiadomość pieniądze do tej pory nie doszły,
  Zwrócona do Karty Kredytowej: xxxx
  Zazwyczaj, Otrzymasz zwrot w ciągu 3-20 dni roboczych po “” Zwrot. Jeśli nie ma opóźnienia, Proszę skontaktować się z wydawanie banku by using ARN xxxx

 150. ircia

  Witam jak skontaktowac sie z aliexpress szukam i nie mam pojecia jak to zrobic
  Pozdrawiam

 151. Krzysztof Kazberuk

  Karo,
  Twój lęk jest uzasadniony. Niestety, sprzedawcy imają się różnych sposobów, żeby „załatwić sprawę” po swojej myśli. W żadnym przypadku NIE ZAMYKAJ sporu. Jeśli to zrobisz, nie będziesz miała możliwości otwarcia kolejnego. Niestety, sam doświadczyłem zwyczaju podania fałszywego trackingu. Dlaczego sprzedawca podaje fałszywy tracking? Powody tego są różne, np: sprzedawcy nie wyrabiają się z wysyłkami, czy chcą zwyczajnie oszukać kupującego, bo nie wysłali towaru.

 152. Karo

  26.11 zamówiłam soniczną szczoteczkę na ali, dodatkowo płaciłam za wysyłkę. Od samego początku nr trackingowy nie działał, pytałam sprzedawcę o poprawny nr, a on spławiał mnie mówiąc, żebym była cierpliwa i poczekała. Po 3 tygodniach się zdenerwowałam i znowu zadałam pytanie, znowu mnie spławił. Tydzień temu nie wytrzymałam i zagroziłam otwarciem sporu, dowiedziałam się wtedy, że moja przesyłka zaginęła. Otworzyłam spór, opisałam powód zgodnie z prawdą, po czym dostałam wiadomość od sprzedawcy, żebym usunęła spór, zrobiła nowy, podając powód „personal reasons”, że niby się rozmyśliłam z zakupu i zdecydowałam kupić gdzie indziej, dopiero wtedy on zaakceptuje mój spór i odda mi pieniądze. Co mam robić? Boję się, że jeśli tak zrobię to nie dostanę pieniędzy ani od sprzedawcy ani od aliexpress. Pozdrawiam

 153. Krzysztof Kazberuk

  Zrobiony w balon,
  nie ma za co. Najważniejsze, że sprawa się wyjaśniła. Pozdrawiam

 154. Zrobiony w balon

  Dziękuję Ci za okazaną pomoc
  Okazuje się, że składając zamówienie jakimś cudem stworzyłem inne nowe konto…jak? Sam nie wiem. Support pomógł mi rozwikłać zagadkę. Połączyłem się z człowiekiem, a nie z urządzeniem i zostało mi to wytłumaczone i wskazane krok po kroku. Założyłem spór, bo paczka przepadła.
  Dzięki za pomoc.

 155. Krzysztof Kazberuk

  Zrobiony w balon,
  spróbuj ewentualnie jeszcze sprawdzić jedną rzecz: po zalogowaniu się do konta przez stronę www wybierz My Orders. Później, z menu po lewej stronie wybierz: Deleted Orders. Być może swoje zamówienie przez przypadek potwierdziłeś. Wtedy, przy kwocie zamówienia pojawia się ikonka kosza, która pozwala przenieść zakończone zamówienia do tego folderu. Być może ją kliknąłeś i potwierdziłeś. Innego pomysłu nie mam dlaczego nie ma Twojego zamówienia na liście. Jeśli masz możliwość – napisz do sprzedawcy, żeby wysłał zamówienie jeszcze raz.

 156. Zrobiony w balon

  Nie, nie mam, mam tylko od Payu że wysłali.
  Dostałem też wiadomość od tamtego sprzedawcy, że przesyłka zaginęła i czy ma wysłać jeszcze raz.
  Niestety wiadomość odczytałem po 2 tyg. i jak już wchodziłem w nr zakupu to pokazało że błąd (jeśli dobrze pamiętam)
  Nie mam natomiast adaptacji na koncie Ali…że coś zamawiałem.

 157. Krzysztof Kazberuk

  Zrobiony w balon,
  to prawda, że PayU tylko pośredniczy. Pytanie o jakość tego pośrednictwa. Czy otrzymałeś maila od AliExpress o przetworzeniu płatności? Jeśli nie, to właśnie wydaje mi się, że PayU jest właściwym adresatem tego, że pieniądze nie dotarły, albo zostały niewłaściwie przekazane. O znikających zamówieniach niestety nie słyszałem. Robię zakupy już od 2016 roku i nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Jeśli masz maila od AliExpress potwierdzający zaksięgowanie kwoty pod dany numer zamówienia, to wtedy pozostaje kontakt z nimi.

 158. Zrobiony w balon

  Zamawiałem poprzez str. www.
  Mam tam konto i zakupy robiłem już kilkunastokrotnie.
  Że tak zapytam…co Payu ma do tego zamówienia? Czy to nie jest tak, że oni tylko pośredniczą w opłacie, a pieniądze trzyma AliExpress?
  Pisałem do Payu aby mi odpowiedzieli czy przesłali pieniądze i dostałem takzw nr ewidencyjny wpłaty.

 159. Krzysztof Kazberuk

  Zrobiony w balon,
  w jaki sposób dokonałeś zamówienia? Za pomocą aplikacji? Strony www? Czy jeśli logujesz się poprzez stronę www, czy poprzez aplikację, logujesz się na pewno na tym samym koncie, na którym dokonałeś zamówienia? Skontaktuj się z Payu z zapytaniem w jaki sposób możesz odzyskać pieniądze skoro nie otrzymałeś potwierdzenia, że zamówienie zostało wysłane, lub samo zamówienie w ogóle nie dotarło do Ciebie.

 160. Zrobiony w balon

  Witam,
  Mam następujący problem.
  Zrobiłem zamówienie i zapłaciłem za towar. Pieniądze doszły do AliExpress przez Payu…i tu się zaczynają schody. Otóż zamówienie ma swój numer lecz klikając w nie, nie ma go na mojej liście zamówień. Pieniądze leżą w AliExpress, ja nie mogę otworzyć sporu (no bo z kim jeśli nie mam zamówienia na liście), a Ali…nie kwalifikuje się do jego sprawdzenia. Pisałem 3 dni po rząd do nich lecz problem kolejny to automatyczna skrzynka odpowiedzi. Co robić w tym przypadku?

 161. Krzysztof Kazberuk

  Ewo,
  Czy zwrot pieniędzy od sprzedawcy nastąpił w ramach sporu? Czy zwyczajnie sprzedawca, w wiadomości prywatnej, napisał, że zwróci? Jeżeli zwrot pieniędzy z AliExpress został dokonany w ramach sporu, a nie zmieniłaś numeru swojego konta bankowego, skontaktuj się ze swoim bankiem przedstawiając sytuację.

 162. Ewa

  Witam zamówiłam na Ali pokemony. Jednego zamówienia sprzedawca nie wysłał i jest napisane że zwrócił pieniądze niestety to już ponad miesiąc a ja dalej nie mam pieniedzy. I druga sytuacja sprzedawca anulował zamówienie i po otwarciu sporu zwrócił pieniądze niestety te też nie doszły. Oba zamówienia płaciłam przez blik. Wcześniej nie było problemu ze zwrotem za niedostarczone produkty (3 razy). Dodam jeszcze że w żaden sposób nie mogę się skontaktować z aliekspress.

 163. Krzysztof Kazberuk

  Stanley50,
  większość zestawów klocków, szczególnie tych, kompatybilnych z oryginalnymi klockami Lego, posiadają takie same numery zestawów. Można się zatem posiłkować instrukcją z oryginalnego zestawu. Są one dostępne on-line. Możesz zażądać choćby bonifikaty, aby jakaś część pieniędzy została Ci zwrócona przez AliExpress.

 164. Krzysztof Kazberuk

  Maaja,
  aby odzyskać pieniądze z AliExpress najlepiej będzie skontaktować się z bankiem, z którego konta zostało opłacone zamówienie. Jedną z możliwości jest to, że pieniądze wrócą do nadawcy, wtedy pozostaje kontakt z AliExpress.

 165. Stanley50

  Kupiłem zestaw klocków 296 szt i nie dostałem instrukcji złożenia, sprzedawca od 8 dni obiecuje że przyśle na e-mail, widzę że to chyba obiecanki. Za 5 dni kończy mi się możliwość założenia sporu. Czego mogę żądać przy założeniu sporu jeżeli chciałbym zatrzymać klocki.

 166. Maaja

  Hej, 10.10 zamawiałam dwa etui z ali za sporą kwotę i niestety nie doszły. Problem w tym, że moje konto bankowe zostało zamknięte i aktualnie mam nowe. Jak mogę dążyć do odzyskania pieniędzy?

 167. Krzysztof Kazberuk

  GolDek,
  Jeśli masz jeszcze możliwość otwarcia sporu, uczyń to jak najszybciej. Jeśli masz możliwość dołącz zdjęcia lub nagraj film jako dowód, że faktycznie wspomniany robot nie działa tak jak powinien. Jakąkolwiek ingerencję w robota odłożyłbym w czasie. Wpierw spróbowałbym dojść do porozumienia przy pomocy mediacji AliExpress.

 168. GolDek

  Kupiłem 3 tyg. temu robota sprzątającego i jestem zachwycony tym urządzeniem. Poleciłem sąsiadce i na jej prośbę kupiłem drugi dla niej. Zakup na Ali, transport z Niemiec. Niestety po uruchomieniu pracował 20-25 min., przerwał i oznajmił o błędzie nr 18 wentylatorka. Reset ani powrót do ustawień fabrycznych nie pomagają. Poprosiłem sprzedawcę o wymianę wadliwego odkurzacza a on odpisał, żebym się nie martwił bo jest 3-letnia gwarancja i przyśle mi film jak oczyścić wentylator. No i nie wiem czy rozkręcać go czy stanowczo żądać wymiany ? Czy otwierać spór na Aliexpress ? Miał ktoś takie doświadczenia w przeszłości ? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 169. Krzysztof Kazberuk

  Kamil,
  co rozumiesz przez zwrot „nie da się założyć sporu”? Nie masz takiej możliwości ani w aplikacji, ani poprzez stronę www? Dla przykładu: czas dostawy w jednym z moich zamówień kończy się za trzy dni. Po wybraniu z menu „My Orders” (Moje zamówienia) pojawia lista zakupionych rzeczy. Obok wspomnianego zamówienia, którego czas dostawy się kończy pisze: „Otwórz spór”. Nie masz takich linków na stronie? Po otwarciu wspomnianego zamówienia również pojawia się przycisk „Otwórz spór” po prawej stronie. Jeśli się nie wyświetlają, może spróbuj w innej przeglądarce.

 170. Kamil

  Witam na Aliexpress zamowilem okulary za 2 dni konczy sie gwarantowany czas dostawy a ze jest dzis piatek nie dojda na pewno. Probowalem zalozyc spor alle nie da sie. Czekac cierpliwie az czas sie skonczy i wtedy zalozyc spor?

 171. Krzysztof Kazberuk

  Beata,
  czy zakończyłaś sama spór, np. po namowach sprzedawcy, czy zakończył się spór i AliExpress przyznało Ci zwrot? Jeśli to pierwsze – obawiam się, że odzyskanie pieniędzy w tym przypadku będzie dość utrudnione. Należy zawsze prowadzić spór do końca, aż oficjalną drogą zostanie zakończony i np. zostanie podjęta decyzja o zwrocie pieniędzy. AliExpress ma bardzo dobrze rozbudowany system ochrony kupujących i warto o tym pamiętać. Niestety, często sprzedawcy wiedząc, że już nie odzyskają pieniędzy, próbują wpłynąć w różnoraki sposób na nabywcę jego towaru, np. żeby nie otwierać sporu, nie oceniać niżej niż 5 gwiazdek itd.

 172. Beata

  Witam, proszę o informację, gdyż zakończyłam spór i sprzedawca napisał ze odda pieniądze, minęło 23 dni i dotychczas nie otrzymałam zwrotu. Sprzedawca pisze, że oddał pieniądze i mam się skontaktować z alliexpress. w jaki sposób?

 173. Krzysztof Kazberuk

  Damian,
  W moim odczuciu nie powinieneś w żadnym przypadku kończyć sporu. Najprawdopodobniej utracisz tym możliwość odzyskania pieniędzy. Zdarza się, że sprzedawcy podają fałszywe trackingi gdy nie mogą się wyrobić z wysyłką danego przedmiotu w terminie. Sam miałem raz taką sytuację. Później jednak w wiadomości prywatnej otrzymałem właściwy tracking.

  Dlatego jeśli nie otrzymałeś przesyłki – nie zamykaj sporu na AliExpress i poczekaj na zakończenie sprawy oficjalną drogą. Tylko taka droga gwarantuje Ci, że pieniądze odzyskasz.

 174. Damian

  Możecie mi doradzić w kwestii otwartego sporu na ali? Otóż moje zamówienie albo nie zostało wysłane albo sprzedawca całkowicie pomylił przesyłki. Chodzi o to, że podany numer trackingu wskazuje na paczkę, którą odebrał ktoś w zupełnie innym województwie kilka dni temu. Spór otworzyłem i jak do tej pory sprzedawca oficjalną drogą jeszcze nie odpowiedział ( termin jego odpowiedzi upływa jutro ). Napisał jednak na PW, że bardzo mu przykro i że jak najbardziej zwróci pieniądze. Najszybciej według niego będzie jeżeli zakończę spór i oznaczę, że towar otrzymałem. Wtedy podobno wystąpi on do Aliexpress o zwrot środków i do 15 dni znajdą się na moim koncie. Wierzyć w takie coś czy lepiej rozwiązać całą tą sytuację oficjalnymi kanałami Ali?

 175. Krzysztof Kazberuk

  Asiu,
  w jakim banku miałaś dotychczas konto? Napisz proszę więcej szczegółów poprzez formularz kontaktowy (zakładka kontakt). Napiszę do banku i spróbuję rozwiązać Twój problem byś mogła odzyskać swoje pieniądze z AliExpress 🙂

  Na stronie tego serwisu, w dziale Obsługi Klienta znalazłem taką podpowiedź: (swobodne tłumaczenie)

  „Zwrot otrzymasz na tą samą kartę, którą zapłaciłeś za zamówienie. Aby zabezpieczyć bezpieczeństwo Twojego konta, nie możemy zwrócić środków na inną kartę.

  Jeśli karta ta jest nieważna lub wygasła, skontaktuj się z wydawcą karty, aby uzyskać więcej informacji. Zwykle otrzymują oni pieniądze w Twoim imieniu i przekazują je na twoje konto bankowe.” (https://helppage.aliexpress.com/buyercenter/questionAnswer.htm?isRouter=0&viewKey=1&id=20069315&categoryIds=9205388&lang=ru)

  Idąc tym tropem skontaktuj się ze swoim byłym bankiem.

 176. Asia

  Może ktoś pomoże, zamówienie nie dotarło, przyznano mi zwrot. Płaciłam blikiem z nieaktywnego już konta (musiałam zmienić z powodu likwidacji banku, więc nie miałam wyboru). jest informacja, że dokonano zwrotu, jednak nie mogę nigdzie zakomunikować, że mam inny numer konta bankowego?

 177. Krzysztof Kazberuk

  Jurku,
  przede wszystkim spróbuj się skontaktować z samym PayU. Wskaż nr transakcji będącym potwierdzeniem Twoich zakupów za które dostałeś zwrot. Opisz dokładnie sytuację zaznaczając datę, kiedy AliExpress zwróciło Ci pieniądze. Zwróć też uwagę na to, jaki masz status zwrotu.

 178. Jurek

  Witam
  Ja miałem spór i Ali zwróciło mi pieniądze ale nigdy one do mnie nie dotarły. Płacę zawszę poprzez PayU i zastanawiam się czy to może dlatego? Bardzo proszę o pomoc i wskazówki

 179. Krzysztof Kazberuk

  Iwonko,
  Jeśli produkt jest nadal w tej samej cenie, proponuję kupić kolejną sztukę, w miejscu na wiadomość do sprzedawcy napisać, że produkt już otrzymałaś i prosisz o niewysyłanie go. Po kilku dniach zatwierdzić otrzymanie zakupionego przedmiotu. Dzięki temu sprzedawca otrzyma zapłatę a i Ty będziesz mogła się podzielić z innymi użytkownikami opinią na temat tej rzeczy.

 180. Iwona

  Zamówiłam towar 18 czerwca. Dostawa miala byc w przeciagu 48 dni. Pozniej sprzedający wydłużyl okres ochrony do 9.09. Zapobiegawczo założyłam spór gdzie alli przyznał mi racje co do zwrotu gotówki. Po 2 dniach towar doszedł. Należę do uczciwych osób. Co mam zrobić, żeby to odkręcić i oddać pieniądze sprzedawcy

 181. Krzysztof Kazberuk

  Iwonko,
  wydaje mi się, że najlepiej będzie skontaktować się z serwisem Przelewy24. Jako, że zaciekawił mnie temat postanowiłem również napisać do Biura Obsługi P24. Gdy tylko otrzymam odpowiedź jak odzyskać pieniądze z Aliexpress w przypadku zamkniętego konta bankowego, z którego dokonywano płatności, bez zbędnej zwłoki dam znać.

 182. Iwona

  „zwrot z Aliexpress otrzymasz na to samo konto, z którego dokonywałeś płatności. Jeśli płaciłeś za pomocą karty kredytowej – pieniądze wrócą na konto karty. Jeśli płaciłeś, za pośrednictwem „Przelewy24”, bezpośrednio ze swojego konta osobistego, pieniądze wrócę bezpośrednio na nie.”
  A co jeśli w momencie zwrotu konto z którego zapłacono jest zamknięte? Czy jest informacja, żeby podać nowe konto do zwrotu

 183. Krzysztof Kazberuk

  M,
  zwrot z Aliexpress otrzymasz na to samo konto, z którego dokonywałeś płatności. Jeśli płaciłeś za pomocą karty kredytowej – pieniądze wrócą na konto karty. Jeśli płaciłeś, za pośrednictwem „Przelewy24”, bezpośrednio ze swojego konta osobistego, pieniądze wrócę bezpośrednio na nie.

 184. M

  Witam
  otrzymałem zwrot z aliexpress, który „wisi” w zakładce Refunds & Disputes. Gdzie się podaje numer konta do przelewu zwrotnego?

 185. Krzysztof Kazberuk

  Asiu,
  pod żadnym pozorem nie zgadzaj się na przesłanie pieniędzy za pośrednictwem PayPal’a, tym bardziej jeśli okres ochrony dobiega końca. Osobiście nie korzystam z tej formy przelewania pieniędzy, natomiast znalazłem opinie negatywne w kontekście zwrotu od sprzedawcy z Aliexpress. Jednym z głównych powodów jest możliwość cofnięcia przelewu. Szczególnie jeszcze tego nieodebranego. Może to w przyszłości przysporzyć Ci kłopotów, tym bardziej, jeśli sprzedawca będzie uporczywie żądał „zwrotu swoich pieniędzy”, otwierając spór w serwisie PayPal.

  Proponuję założyć spór „tradycyjnie”, w serwisie Aliexpress opisując dokładnie co jest powodem jego otwarcia, dołączając np. szczegółowe zdjęcia.

 186. JOANNA

  Ja mam inny problem. Zamówiłam strój kąpielowy, miał być jakości Premium Ale to co otrzymałam jest fatalnej jakości. Przewiduje i nie nadaje się do kontaktu z woda. Sprzedawca poprosił p konto paypal aby mógł mi zwrócić pieniądze. W ogóle się na tym nie znam założyłam to konto. Ale nie wiem czy moim kontem jest mój mail? Czy powinnam użyć jakiegoś numeru paypal?

 187. Krzysztof Kazberuk

  Adj, 90 dni to dość spory czas. List polecony raczej szybko dochodzi do adresata. Znam przypadki z autopsji, że już po 9, 12 dniach od nadania, paczka docierała do swojego miejsca docelowego. By skutecznie walczyć o odzyskanie pieniędzy z AliExpress, ważne jest by pilnować terminów ochrony kupującego (najczęściej 60 dni). Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z AliExpress wskazując, że nie dość, że paczka do Ciebie nie dotarła, to jeszcze tracking przesyłki nie działa i nawet nie masz możliwości jej zlokalizować.

 188. Adj

  No ja mam inny problem, ponieważ zamówiłem okulary, zostały wysłane listem poleconym, mięło juz 90dni, a aliexpress nie odpowiada na moj spór, nie zwrócili mi pieniedzy. Przesyłka jest w miejscu wyslania, w sensie opuszczenia kraju, dalszych informacji nie ma, a oni wciąż wypisują że przesyłka jest w tranzycie.. jak mam sobie z tym poradzić ?? Za poprzednie spory zwracano mi pieniądze.

Dodaj komentarz