Życzenia Świąteczne – Boże Narodzenie A.D. 2018

Życzenia Świąteczne – Boże Narodzenie A.D. 2018

Już za kilkanaście godzin usiądziemy z naszymi najbliższymi do wigilijnego stołu. Jedni spędzą ją w rodzinnym, licznym gronie, inni skromnie – z żoną, mężem i dziećmi. Inni jeszcze tylko z partnerem, bądź całkowicie samotnie. Wobec mniej lub bardziej oklepanych życzeń, tych mniej lub bardziej „płynących od serca”, chciałbym i ja złożyć Ci, Drogi Czytelniku mojego bloga, życzenia świąteczne.

Życzenia Świąteczne z okazji Bożego Narodzenia 2018 r.

Tegoroczne życzenia świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia chciałbym rozpocząć od słowa Dziękuję. Tak, od słowa Dziękuję. Za cały miniony rok. Być może mieliśmy okazję tylko zostać znajomymi w jednym z popularnych serwisów społecznościowych. Być może jednak wiele godzin spędziliśmy w pracy. Za każdy dobry gest, doświadczenie, którym się ze mną podzieliłeś, ubogacając mnie nim – dziękuję.

Życzenia świąteczne dla Ciebie to przede wszystkim życzenia ciszy. Znalezienia dla niej czasu i zatrzymania się nad tymi świętami dłużej i głębiej. W końcu to Boże Urodziny. Bez względu na to czy jesteś wierzący czy nie, bardziej lub mniej, życzę Ci ciszy. Ciszy na te kilka godzin przed wigilijną kolacją. Ciszy, której tak brakuje w tym całym harmidrze i zamieszaniu.

No ok, ale życzenia świąteczne i cisza? Tak. Jednym z przesłań tych świąt jest właśnie cisza. Cisza i skromność, których tak bardzo brakuje nam w życiu. Dlatego życząc ciszy – życzę czasu dla najbliższych, by wybrać się na spacer, gdzieś w spokojne miejsce. Po prostu pobyć razem. Nie koniecznie dyskutując o wigilijnych potrawach, noworocznych postanowieniach, czy o pracy.. nawet, a może przede wszystkim chwycić się za ręce, przytulić, pobyć w ciszy… np. spacerując. Cieszyć się sobą w prostocie spaceru po lasie.

Życzenia świąteczne z okazji Bożego Narodzenia to także życzenia nadziei, pokoju i radości, które z tych świąt wypływają. Niech się rozleją na cały kolejny rok. By trwały kolejne 365 dni bez przerwy. Parafrazując pewien cytat: „Kiedy zrobisz kawę żonie, kiedy odwieziesz ją do pracy o 4 rano, kiedy dziecku kupisz coś słodkiego i pozwolisz przemycić w szkolnym plecaku, kiedy odwiedzisz bez zapowiedzi rodziców lub chorego kolegę z pracy, kiedy uśmiechniesz się do kogoś na ulicy chcąc dodać otuchy.. właśnie wtedy jest Boże Narodzenie”.

Niech zatem magia świąt nie skończy się tylko na przygotowaniach. Niech wtedy dopiero wszystko się zacznie i trwa cały rok. Wszystkiego dobrego!

Dodaj komentarz