Tęsknota

Tęsknota. Dla każdego jest czym innym. Podobnie jak tęsknota może być ukryta pod różną postacią. Może być za kimś, może być za czymś. Tęsknota to inaczej pragnienie czegoś, kogoś. To marzenie, które chcielibyśmy by się spełniło. To wspomnienia, które tak bardzo pragniemy by się znów wypełniły.

Tęsknota – czyli co?

Tęsknota - demotywatorA może bardziej odpowiednim pytaniem powinno być: tęsknota – czyli kto? Czy to coś w rodzaju uczucia, odczucia, jakiegoś wewnętrznego stanu? Raczej mniej radosnego, czy wręcz przygnębiającego? Czy tęsknota może być radością?

 Kiedy mamy gorsze dni – dlaczego właśnie ona daje nam tak bardzo w kość? Czy po to by przypomnieć nam o tych radosnych chwilach, które nosimy w sercu? Czy może zmobilizować nas do tego, by nasze życie uczynić lepszym? Dlaczego tęsknota nam tak często w życiu towarzyszy? Czy ma ona tylko same minusy, czy jednak jakieś plusy posiada?

Pytań wiele. Czym jest tęsknota? Nie ma chyba jednorodnej odpowiedzi. Każdy będzie mówił o niej przez pryzmat swoich doświadczeń. Przez pryzmat osób, które spotkał, pokochał. Przez pryzmat tych, którzy odeszli. Czasem bez pożegnania – przez tylko tę tęsknotę nasilili.

Tęsknota za ukochaną w najnowszym wierszu

Okazuje się, że można tęsknić za starymi, dobrymi czasami. Można również za kimś, z kimś kiedyś dzieliliśmy swoje życie, albo dzielimy dalej, z tą różnicą, że nie jest już nam tak bliski. I tęsknimy za nim takim, jakim kiedyś był. Może bardziej romantycznym, bardziej czułym, bardziej kochającym. Tęsknota to też bohaterka mojej książki. Jest uosobieniem uczucia. Jej obecność przy boku bohatera owej książki świadczy o jego skołatanym sercu. O braku w jego życiu ukochanej, która zmarła. Próbując opisać to uczuciu, powstał wiersz, który zaprezentuję poniżej.

Tęsknota

jesteś ulubionym zapachem
który jak żaden inny pobudza mnie do życia,

jesteś widokiem, który
dech w piersi zapiera,

jesteś kwiatem, którym chciałbym
nieustannie się opiekować,

jesteś tęczą pełną barw
na niebie mojego szarego życia,

jesteś tysiącem powodów
dla których się uśmiecham

i kolejnym tysiącem
przez które codziennie tęsknie,

jesteś najlepszą motywacją
by każdy dzień czynić lepszym,

jesteś najskuteczniejszym antybiotykiem
na bóle mojego skołatanego serca,

jesteś jednak zbyt daleko
by być blisko

Dodaj komentarz