Recital Jadwigi Wyrwalec / IV edycja ATE w Avangardzie! (29.04.2012 r.)

W dniu 29 kwietnia 2012 r. (niedziela), zapraszam do klubu muzycznego „Avangarda”, gdzie odbędzie się już IV edycja poetyckich spotkań Amatorskiej Twórczości Empirycznej. Po raz kolejny zapowiada się poetycko-muzyczny wieczór, w czasie którego swoją twórczość zaprezentują kolejne uzdolnione osoby. Takie są z pewnością dwie panie, które już zapowiedziały swoją obecność. Są nimi panie Jadwiga Wyrwalec, pochodząca z Bierunia i pracująca w tamtejszym ośrodku kultury, oraz wrocławska poetka, Izabela Monika Bill, która debiutowała tomikiem „Seksapil duszy” w 2011 r., a który został także wydany w postaci e-booka.

Historia twórczości pani Jadwigi zaczyna się jak sama wspomina, kiedy mając 14 lat, zażyczyła sobie gitary. Jak już otrzymała wymarzone „pudło” od brata, zaczęła uczyć się grać, później przyszedł czas na samodzielne melodie i w końcu teksty. Muzykowała głównie w gronie rodzinnym czy przyjaciół do momentu, kiedy w 2006 roku została zaproszona do zaśpiewana piosenki na deskach kino-teatru „Jutrzenki”. Przed spektaklem grupy teatralnej „Epidemia” – „Na dnie”, zaśpiewała piosenkę pt. „Dno”, mówiącą, podobnie jak w przypadku przedstawienia, o alkoholu. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. 7 lipca 2006 r. zagrała swój pierwszy publiczny recital. Do „Jutrzenki” przyszło kilkadziesiąt mieszkańców gminy, którzy żywiołowo reagowali na utwory grane przez artystkę. Gitarowe utwory, wykonywane przez panią Jadwigę Wyrwalec są bardzo nastrojowe, melancholijne. Część z nich z powodzeniem mogłaby być śpiewana w irlandzkich pubach.

Drugą artystką, która uświetni wieczór swoja twórczością będzie Izabela Monika Bill, wrocławska poetka. Najbardziej znana z licznych erotyków zarówno z pozycji kobiecej jak i męskiej, oraz erotyków motoryzacyjno-komunikacyjnych i przyrodniczych. Pisze również wiersze o poezji, górach, pesymizmie, a nawet religijne. Współautorka różnych almanachów, laureatka konkursów literackich, członkini wielu stowarzyszeń m.in. Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury we Wrocławiu, Jeleniogórskiego Koła Literackiego, Stowarzyszenia Autorów Polskich. Udziela się we wrocławskim Kalamburze w „Dialog Klub Minerwa”, sympatyczka wrocławskiego ZLP. Autorka od początku 2012 jeździ na liczne wieczorki poetyckie do Jeleniej Góry, Warszawy i Wrocławia. Jej spotkania autorskie prowadzili m.in. warszawski krytyk Leszek Żuliński, czy były reżyser teatralny i senator Bogusław Litwiniec.
Oprócz poezji interesuje się fotografią/pozowaniem, pociągami, motoryzacją, opuszczonymi miejscami, górami i grafiką. Na wieczorku w Tychach w klubie „Awangarda” zaprezentuje utwory z debiutanckiego tomiku oraz kilka wierszy z nowopowstającej, drugiej książki poetyckiej. W przeważającej mierze będą czytane erotyki ale nie tylko…

Relacje ze spotkań zamieszcza na swojej stronie www.kochankapoezji.op11.pl.

W czasie Amatorskiej Twórczości Empirycznej nie zabraknie również miejsca na II etap „Bitwy na wiersze”, która swój początek miała miesiąc temu. Przypomnijmy – „Bitwa na wiersze”, to forma konkursu, który będzie się składał z 12 comiesięcznych etapów, w czasie każdego z nich zostaną przyznane uczestnikom punkty: dwa za zajęcie pierwszego miejsca, jeden za zajęcie drugiego miejsca. Również głos słuchaczy będzie brany pod uwagę, będą oni mogli po każdej edycji „Bitwy na wiersze” głosować na specjalnie do tego stworzonej stronie www, przyznając dodatkowe punkty uczestnikom.

Jak się zatem można przekonać, kolejna IV już edycja Amatorskiej Twórczości Empirycznej zapowiada się bardzo interesująco. Serdecznie zapraszam w niedzielę 29 kwietnia br., do klubu muzycznego „Avangarda” w Tychach, przy ul. Dmowskiego 4, na godz. 19.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz