„Pociąg do Poezji” w Radiu Judo!

Tydzień temu, 9 września, po wakacyjnej przerwie, do radiowej ramówki Radia Judo wróciła niedzielna audycja poetycka pt. „Siła emocji – spotkanie z poezją”, która roboczo też została nazwana „Pociągiem do Poezji”.

Owy pociąg w czasie swojego kursu (w każdą niedzielę o godz. 20.00) będzie zabierał wszystkich chętnych w podróż pełną literackich i muzycznych uniesień do kolejnej stacji. Tą kolejną stacją będą poeci, muzycy, kompozytorzy, zespoły – tacy, którzy dopiero co stawiają pierwsze kroki na drodze swojej kariery, jak i tacy, którzy swój debiut mają dawno za sobą.

W czasie kolejnej, jutrzejszej podróży zatrzymamy się przy twórczości Barbary Orłowski. Jest polską poetką, na stałe mieszkającą w Niemczech. Wyniosłość poezji zostanie szczególnie podkreślona przez kompozycje Martina Willow, który właściwie nazywa się Martin Wierzbicki. Urodził się w 25 lutego 1991 roku w Siemianowicach Śląskich. Mając trudne dzieciństwo, rozpoczął swoją przygodę z muzyką.
W roku 2007 wspólnie z przyjacielem, założył zespół „Shadow Way” dla którego napisał większość utworów. Zespół rozpadł się w wyniku nieporozumień trzy lata później. Kolejne piosenki trafiały do szafy. Dopiero z czasem zaczął je publikować w internecie (głównie na YouTube).

Do końca 2011 roku napisał ponad 150 i postanowił poświęcić się ich pełnemu wydaniu. Po wielu niepowodzeniach, nawiązał współpracę z Martyną Kubecką co zaowocowało nagraniem wspólnie pierwszego studyjnego singla. Jak sam mówi – wierzy, że uda mu się nagrać kolejne i zwiąże się z muzyką na długi czas. Gdy już to osiągnie, chciałby pomagać innym. Marzy również o pisaniu muzyki filmowej.

W czasie audycji swoją premierę w Radiu Judo będzie miał utwór „Riven”.

Riven to pierwszy studyjny ze 150 utworów Martina Willow wykonywany przez Martynę Kubecką. Udało się go zarejestrować po prawie pół roku od podjęcia decyzji. W tym czasie z projektu rezygnowali kolejni muzycy oraz wokalista, którego zastąpiła właśnie Martyna. Pojawiły się problemy finansowe. Zostały zażegnane dzięki wsparciu współproducenta singla, Łukasza Paszka. Z pomocą przyszło także katowickie studio Katofonia Workshop, z którym, jak wspomina Martin, świetnie się współpracowało.

Tytułowy „Riven” jest więźniem oczekującym na swój wyrok w celi śmierci. Rozumie swoje błędy i jest pogodzony ze swoim losem. Jest jednak marzycielem i jak wielu dzisiejszych ludzi zamyka się w swoim świecie. Z własnej winy pozbył się wolności, której teraz tak bardzo pragnie.

Jakie mają plany na przyszłość?

Teraz Martin i Martyna wierzą, że uda im się dotrzeć do dużej liczby słuchaczy i pozyskać środki na kolejne nagrania. Dlatego ważne jest dla nich by singla „Riven” usłyszało jak najwięcej osób. Ważne są także głosy w konkursie Skody, w którym biorą udział. Jeżeli znajdą się w czołówce, wystąpią na żywo w studiu Programu 3 Polskiego Radia i być może szybciej uda im się zrealizować swoje cele. Stąd też zachęcam do odsłuchania singla i zagłosowania na nich.

Link do konkursu.

Samą audycję można odsłuchać bezpośrednio ze strony Radia Judo – http://www.radiojudo.eu (start: w każdą niedzielę, godz. 20.00).

Dodaj komentarz