Ostatnia audycja „Waszego Pociągu do Poezji” z Lechem Kamińskim

W niedzielny wieczór (10.03), tradycyjnie o godz. 20.00 wyruszył po raz ostatni pod moim sterami „Wasz Pociąg do Poezji”. Tym razem zatrzymał się przy stacji wypełnionej twórczością Lecha Kamińskiego. Twórczością – jak można odnieść wrażenie – bogatą w osobiste doświadczenia i spostrzeżenia związane z własną chorobą.

To właśnie „dzięki niej” cztery lata temu Lech Kamiński zaczął pisać, gdyż sama choroba już na nic więcej mu nie pozwalała. Ma 66 lat, wychował się na tyskim osiedlu „A”. Uczęszczał do tyskiego Bronka, gdzie zdał maturę w 1965 r.. Przyjdzie mu na stale osiedlić się w Koszalinie. Nim do tego doszło studiował na Politechnice Gliwickiej w czasie 19-letniej zawodowej służby wojskowej.

Jak sam mówi: „Wiersze zacząłem pisać w 2009 r. Ciężka choroba nie pozwoliła mi normalnie pracować. W Internecie znalazłem parę forów poetyckich, spodobało mi się i zacząłem moją przygodę z poezją. Moje wiersze były czytane w Radiu Koszalin, trochę w prasie. Otrzymałem II miejsce w konkursie Anny Dymnej „Słowa dobrze że jesteście” oraz I miejsce w ostatnim w 2012 r. konkursie wiersza Poezji Polskiej – godło Leszek-k46 (http://www.poezja-polska.pl/fusion/forum/viewthread.php?forum_id=35&thread_id=1586). Prowadzę na Facebooku kawiarenkę poetycką mając już pięciuset członków. Mam wydaną książeczkę wierszy „Miłość z jesiennym liściem” wydawnictwa KryWaj, „Szatniarza” opracowaną i wydaną prywatnie. Następna to przygotowana przez Warszawską Firmę Wydawniczą s.c.  książeczka z wierszami szpitalnymi „Wiem, że idę… nie wiem czy wrócę…”.”

I właśnie ten ostatni tomik jest nagrodą w przygotowanym konkursie literackim przez Lecha Kamińskiego i „Wasze Radio”. Jego zasada jest prosta – należy przygotować utwór literacki (wiersz, opowiadanie), którego głównym tematem będzie szeroko rozumiane cierpienie. Może to być zapis naszych doznań ciała czy duszy lub opowiadać o cierpieniu bliskich nam osób, którego byliśmy świadkami. Autor najciekawszej pracy, w odczuciu Lecha Kamińskiego, otrzyma wspomniany tomik poety. Ta i inne wyróżnione zostaną opublikowane na stronach „Waszego Portalu” oraz „Tyskiej Strony Poezji”.

Utwory należy nadsyłać drogą mailową, na adres: konkurs@tyskastronapoezji.pl. Pożądany temat wiadomości to „Cierpienie”.

Zakończenie konkursu przewiduje się 14 kwietnia.

Chciałbym również w tym miejscu podziękować całej ekipie „Waszego Radia” za współpracę, za możliwość promowania poezji w audycjach radiowych. Za wszelki poświęcony czas – każdemu z osobna, bez wyjątku. Jednocześnie życzę dalszego rozwoju i jak najwierniejszych słuchaczy.

Dodaj komentarz