01 Lip

Nakarm biedne dzieci! Dla Ciebie to kilka kliknięć, dla nich posiłek!

Często zdarza się nam, że relaksując się przy komputerze, zastanawiamy się „co by tu jeszcze porobić?”. Tym bardziej teraz, kiedy w okresie wakacji mamy tego czasu nieco więcej. Może to właśnie odpowiednia chwila by zrobić coś dobrego, mały wydawałoby się, dobry uczynek? Tak, tak. Ty też możesz zrobić dobry uczynek. Sposobów jest mnóstwo. Czasem wystarczy krótka rozmowa ze znajomym, by wzbudzić u niego uśmiech. Ten uśmiech, możesz również wzbudzić u zupełnie obcej sobie osoby, której nie miałeś okazji poznać, i najprawdopodobniej nie poznasz. Tą osobą, jest głodujące, często umierające właśnie z głodu dziecko..

W tzw. „poprawnie politycznie” mediach trudno szukać aż tak szokujących zdjęć, czy informacji. Niestety, umierające dzieci z głodu, gdzie w innych rejonach światach wyrzucane jedzenie waży się w tysiącach ton, to smutny paradoks dzisiejszych dziejów. Są jednak na świecie takie instytucje, czy firmy, którym nie jest obojętny los tych dzieci. W sieci powstają różnorakie inicjatywy. Wyjątkiem również nie jest społecznościowy portal Facebook. To właśnie tam, powstała inicjatywa o nazwie Nakarm biedne dzieci. Dla Ciebie to kilka kliknięć, dla nich – posiłek. Skąd pomysł na taką akcję? Karol – pomysłodawca akcji jak sam pisze  „pomysł narodził się gdy siedząc przed telewizorem widziałem program na National Geographic o głodujących maleństwach. W tejże chwili łzy same mi napłynęły do oczu i chciałem coś zrobić. Coś dla tych malutkich duszyczek. Jako że sam z siebie niewiele mogłem zrobić, oprócz darowizny, postanowiłem stworzyć tą stronę na Facebook. Każdy wie, że Facebook teraz jest potężnym narzędziem społecznym jak i socjalnym – dlatego właśnie wybrałem taki sposób dotarcia do ludzi. Jak widać, nie wszyscy w Polsce są stereotypowymi ‚egoistami’ i akcja rozprzestrzeniła się dalej”. Choć jak wspomina początki nie było łatwe, ale to właśnie dzięki jego znajomym z miasta, w którym mieszka – Strzelcach Krajeńskich – udało się, reakcją łańcuchową dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Stąd tak ważne jest byśmy sami odwiedzając profil akcji również go polubili, dzięki temu informacja o niej dotrze do naszych znajomych. Wyraża też nadzieję, że „chociaż połowa ‘lubiących to’ kliknęła chociaż w jeden link. Dla mnie, jako mnie, to już duży krok dla lepszego życia pociech. Co do innej pomocy? Cóż, można przesłać darowizny na konta bankowe pajacyka, czy wrzucać odzież do pojemników PCK. Możliwości mamy wiele, lecz z zważywszy na mentalność ludzi – wydaje mi się iż ‘kliknięcie w link’ jest najrozsądniejszą opcją. Moja dziewczyna wraz ze mną jest strasznie zaangażowana w naszą akcje, i mamy nadzieje że dotrze ona do całej Polski a nawet – jeszcze dalej”. Czego z wszystkich sił im życzę. Jednak akcja się nie rozprzestrzeni bez Twojej pomocy, Drogi Czytelniku! Zapraszam na Fanpage akcji w serwisie Facebook, dla Ciebie to kilka sekund, dla Naszych Małych Dzieciaczków posiłek. Nie bądź obojętny!

Link w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/nakarm.biedne.dzieci

Poniżej zamieszczam informację zawartą w profilu akcji, dla osób nieposiadających konta w serwisie a chcących również pomóc:

„Witaj. Jeśli tu jesteś, zapewne ktoś z Twych znajomych ma dobre serce. Proszę, kliknij na ten tekst i przeczytaj na czym polega nasza AKCJA. Dziękujemy.

1 -> Kliknij lubię to. Chodzi tu o to, aby nasza strona była poddana „reakcji łańcuchowej”. Im więcej ludzi będzie tu zaglądać, tym większe szanse aby nasi mali podopieczni byli najedzeni.

2 -> Można udostępnić ową stronę na profilu, lecz nie jest to konieczne. Po prostu – więcej ludzi, tym więcej posiłków.

3 -> Kliknij proszę w chociaż jeden (najlepiej wszystkie) link, i spraw aby dzieciaczki były najedzone.

http://www.pajacyk.pl/
http://www.okruszek.org.pl/
http://www.freepoverty.com/
http://www.bhookh.com/
http://www.thenonprofits.com/
http://www.care2.com/click-to-donate/children/
http://www.thehungersite.com/

Przy okazji – chcemy też podać numer konta do wpłat darowizn. My, jako akcja – swojego nie posiadamy, niemniej jednak zachęcamy do przelewania pieniążków na:
http://www.pah.org.pl/o-pah/189/numery_kont_bankowych
http://www.unicef.pl/projekty/akcje/kryzys-zywieniowy-w-rogu-afryki_37
W tytule prosimy się powołać na naszą akcje, aby wiedzieli – że nie tylko oni walczą o dobro maluszków.

W imieniu dzieciaczków – z całego serca dziękujemy”.

Udostępnij ten wpis swoim Znajomym!
  • email
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Gadu-Gadu Live
  • Blogplay
  • Blip
  • Blogger.com
  • co-robie
  • Poleć
  • Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *