Koszulkowe wyznanie miłości i wordpressowy problem.

Dzisiaj chciałem się pochwalić dwoma swoimi „osiągnięciami” – nic szczególnie wielkiego, stąd osiągnięcia w cudzysłowie. Pierwszy „sukces” to pomysł na „oryginalny” prezent, upominek. Wpadłem na niego w czasie.. przeganiania mrówek ze swojego balkonu, i zalewania otworów w kafelkach.. domestosem. Gdybyś ktoś znał jakiś bardziej oryginalny sposób na pozbycie się nieproszonych gości, proszę dajcie znać 😉

Wracając do tematu: przypadkowo poplamiłem owym domestosem kawałek swojej granatowej koszulki. Jak wiadomo po owym środku czyszczącym, z powodu jego żrących właściwości, kawałek owego materiału się „wybieliła”. Stąd pomysł na „przystrojenie” koszulki. Nie musi to być koniecznie serce, jakikolwiek inny wzór uzyska się w ten sam sposób 🙂 Wystarczy ułożyć koszulkę równo na ziemi, do środka włożyć najlepiej kawałek kartonu (aby ciecz nie przesiąkła na drugą stronę jak u mnie, przynajmniej serce mam po dwóch stronach) i spokojnie, powoli, „robić wzór” – czyli rozlewać delikatnie domestos po materiale. Gotowy wyrób zostawić na dłuższą chwilkę by wyschło. W ten sposób uzyskuje się oryginalną koszulkę, z wzorem nie do sprania 😉

Koszulka z serduszkiem Ola - przód

Koszulka z serduszkiem Ola

Drugim moim „osiągnięciem” było poradzenie sobie z problem jaki mi zgotował dziś WordPress. Po logowaniu do kokpitu okazało się, że czeka tam na mnie aktualizacja do wersji 3.2. Co oczywiście uczyniłem. Po owej aktualizacji okazało się, że.. mam za mało pamięci dla php. Ukazał się moim oczom taki oto komunikat: Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 7680 bytes) in [..]. Rozwiązanie okazało się złożone. Najpierw skorzystałem z porady zamieszczonej na blogu Jakuba Milczarka. Wybrałem pierwszą drogę, która polegała na edycji pliku wp-config.php, i wrzuceniu do niego jedną linijkę:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’,’256M’);

Niestety, problem zniknął tylko częściowo. Na niektórych stronach (np. przy wysyłaniu wpisu) znów się ukazywał owy komunikat. W moim przypadku problem dotyczył pliku menu.php. I tą drogą postanowiłem szukać pomocy na stronach Supportu WordPress’a. We wspomnianym wątku jeden z użytkowników zamieścił „swoją drogę”. Jako, że nie mam dostępu do pliku php.ini, to oprócz zastosowania wspomnianej porady (mam na myśli „pierwszą drogę”), wyedytowałem plik .htaccess. Dodałem w nim następującą część, zaraz poniżej wpisów z WordPressa:

<IfModule mod_php5.c>
php_value memory_limit 256M
</IfModule>

Na chwilę obecną wszystko działa, pluginy jak i pozostałe strony (przekopałem cały kokpit). Miejmy nadzieję, że to koniec problemów. PS: Pierwszą i trzecią linijkę należy zamknąć w ostrych nawiasach, np.: <IfModule..>, </IfModule..>.

(edit 15.07.2011) PS: Przy próbie kolejnej aktualizacji WordPressa do wersji 3.2.1 znów pojawił się znany nam problem z pamięcią. Z niektórych wpisów w sieci płynęła informacja, że nie ma co prosić o zwiększenie pamięci dla php, bo mało kto takie coś praktykuje. Firma hostingowa, z której usług korzystam bezproblemowo mi zwiększyła pamięć dla domeny, na której właśnie działa blog, potwierdzając przy tym swój profesjonalizm. Warto więc zwrócić się z prośbą do swojego usługodawcy o zwiększenie pamięci, w razie odmowy, zawsze można zmienić na inny, bardziej profesjonalny hosting.

Udostępnij ten wpis swoim Znajomym!
  • email
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Gadu-Gadu Live
  • Blogplay
  • Blip
  • Blogger.com
  • co-robie
  • Poleć
  • Drukuj

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz