You are currently viewing Gdzie się podziały moje kontakty w telefonie? Odnajdź je jednym klikiem!

Gdzie się podziały moje kontakty w telefonie? Odnajdź je jednym klikiem!

W ostatnim czasie zauważyłem, że brakuje mi kilkunastu kontaktów w moim telefonie. Po otwarciu w systemie Android aplikacji Kontakty, nie miałem dostępu do niektórych kontaktów. A przecież nie tak dawno często z nich jeszcze korzystałem. Co ciekawe, w aplikacji GOSMS miałem dostęp do wszystkich kontaktów. Gdzie się podziały moje kontakty w telefonie? Ano, okazało się, że cały czas tam były, tylko.. na chwilę się schowały.

Gdzie się podziały moje kontakty w telefonie – czyli o banalnym rozwiązaniu uciążliwej niedogodności

Z jednej strony obawiałem się, że przez przypadek je usunąłem. Próbowałem na nowo synchronizować kontakty z kontem Google, ale to nic nowego nie przyniosło. Uspokoiłem się trochę, gdy korzystając z aplikacji do obsługi wiadomości SMS – GOSMS, odkryłem, że jednak mam dostęp do wszystkich kontaktów. Pojawiło się zatem tytułowe pytanie: gdzie się podziały moje kontakty w telefonie? Choć na dobrą sprawę pytanie można by uściślić do kwestii samej aplikacji Kontakty i dlaczego to ona ma problem z kontaktami.

Szukając rozwiązania mojego problemu w sieci trafiałem na różne odpowiedzi. Najczęściej dotyczyły one jednak usuniętych kontaktów i pytań – jak je odzyskać. W końcu trafiłem na wątek użytkownika Grzenek z 2017 roku, w którym opisuje on podobny do mojego problem. I choć wydawało się mi, że samą aplikację Kontakty przejrzałem ze dwadzieścia razy pod kątem znalezienia jakiś ustawień, które by przywróciły moje „niewidzialne” kontakty, to rozwiązanie okazało się dość banalne. I o nim także wspomina owy Grzenek.

Aby rozwiązać problem z aplikacją Kontakty i sprawić, by wszystkie zapisane i zsynchronizowane kontakty znów się w niej wyświetlały wystarczy przejść do ustawień tejże i wybrać opcję „Kontakty do wyświetlenia” lub w przypadku np. telefonu serii Xperia po prostu „Filtr”. Tam znajdziemy poszczególne grupy kontaktów, którą są lub nie są obecnie wyświetlane w aplikacji Kontakty. Po zaznaczeniu tych brakujących wszystko wróciło do normy.

 

Dodaj komentarz