17 Wrz

Wydarzenie dnia: Krzyż usunięty spod Pałacu Prezydenckiego!

Patrząc na nasze „polityczne bajorko” można by odnieść wrażenie, że właściwie wszystko jest ok. Był jakiś „dziwny moment” gdzieś w okolicach 10 kwietnia, gdy to nagle ogłoszono koniec wojny polsko-polskiej. Ale „na szczęście” wszystko wróciło do „normy”. Czy spełnianie swoich „obowiązków obywatelskich” w naszym kraju ma sens? Robienie sobie jaj ze swoich wyborców stało się chlebem powszednim. Żyjąc z naszych podatków urządzają sobie spektakle oskarżeń, wyzwisk, kłamstw.

Artykuł, w którym Kaczyński po raz kolejny za śmierć swojego brata obwinia premiera, rząd. Dwa komentarze z tego artykułu niech będą dokończeniem myśli:

„I tak miał być bardzo wstrząśnięty śmiercią brata, że jak dzwonił Sikorski to doskonale miał zapamiętać, ze tamten już znał przyczyny katastrofy i powiedział, że to błąd pilotów. Szkoda, że nie powiedział, że to spisek międzynarodowy i sztuczna mgła. To jak to było – leżał brat w ruskiej trumnie, czy w błocie, a może wytłumaczy dlaczego nie zgodził się na badania DNA ? I czy teraz wiadomo kto leży na Wawelu ???” annakwiat8

O tym, że Prezydent i jego najbliższe otoczenie hm… jak to nazwać – może tak „nie byli najwyższych lotów” świadczy sama lista pasażerów Tu-154. Jeśli oni potrafili zebrać na pokładzie całą swoją świtę, to i bardzo prawdopodobnym jest, że domagali się lądowania za wszelką cenę. Bali się ośmieszenia, gdyby nie wylądowali. No i zapłacili tę cenę. Ale po co im były trupy zupełnie niewinnych ludzi? posłów z innych ugrupowań, kombatantów? Nie można głupoty gloryfikować i nagradzać”. diabetyczka

W końcu, w dniu wczorajszym skończył się cały cyrk związany z Krzyżem. Stał się on – jak to określano – „zakładnikiem”. Spoczął, z godną mu czcią, w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Oczywiście musiało to poruszyć świat polityczny. Tutaj znajdziecie relację „minuta po minucie” (GW) z całego tego wydarzenia. Szkoda, że znów wszystko się działo „po kryjomu”, jakby chciano coś ukryć, przed czymś się schować.

„Krzyż upamiętniający żałobę narodową po katastrofie smoleńskiej został przeniesiony do kaplicy w Pałacu Prezydenckim” – powiedział na konferencji prasowej Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta. – „Będzie tam czekał na dogodny moment sprzyjający wykonaniu umowy zawartej 21 lipca pomiędzy Kancelarią Prezydenta, Kurią Metropolitalną Warszawską i organizacjami harcerskimi o przeniesienie go do kościoła św. Anny. Trwanie dotychczasowego stanu rzeczy godziło w autorytet państwa i Kościoła i raniło uczucia religijne bardzo wielu Polaków” – dodał szef Kancelarii.

Redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki uważa, że decyzja o przeniesieniu krzyża jest słuszna.

„To bardzo odważna i dobra decyzja. Można powiedzieć, że było to z uszanowaniem dla poszukiwań innego rozwiązania na drodze kompromisu, że najpierw dało się czas, szansę i propozycję kompromisu tak, jak to chciał zrobić Episkopat czy abp Nycz, który doprowadził do porozumienia, które nie zaowocowało konkretnymi skutkami. Można to rozmaicie tłumaczyć, ale za miesiąc byłoby jeszcze później”.

--> To także powinno Cię zainteresować:
Już za kilkanaście godzin usiądziemy z naszymi najbliższymi do wigilijnego stołu. Jedni spędzą ją w rodzinnym, licznym gronie, inni skromnie - z żoną, mężem i Przeczytaj więcej!
Ostatnio natknąłem się w sieci na pytanie: Co czytać po Greyu? Pytanie oczywiście dotyczy znanej, angielskiej powieści erotycznej autorki autorki E. L. James. Akcja książki Przeczytaj więcej!
Dziś, w nawiązaniu do jednej z rozmów, którą w ostatnich dniach przeprowadziłem, chciałbym Wam zwyczajnie podpowiedzieć czym jest błyskawiczna pożyczka przez internet - czyli jak Przeczytaj więcej!
Podziel się na:
  • email
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Gadu-Gadu Live
  • Blogplay
  • Blip
  • Blogger.com
  • co-robie
  • Poleć
  • Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On Facebook